REKLAMA
REKLAMA

Miłośnicy sportów na świeżym powietrzu doskonale zdają sobie sprawę z tego, że bieganie czy jazda na rowerze w deszcz, śnieg czy mróz nie należy do najprzyjemniejszych. Zazwyczaj jednak nie wyobrażają oni sobie nawet dnia bez żadnej aktywności fizycznej. Trzeba jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w przypadku słabej odporności warto jest narażać swoje zdrowie i samopoczucie na pogorszenie, czy nie lepiej skorzystać z wielu możliwości trenowania w domu.

Trening cardio

W przypadku osób chcących zrzucić na wadze lub jedynie zwyczajnie się poruszać podstawą okaże się rower stacjonarny. Posiadanie tego rodzaju sprzętu w domu daje nam możliwość korzystania z niego w dowolnej chwili, bez żadnych ograniczeń czasowych (chyba, że inni domownicy będą dopominać się o swoją kolej).

Trening na rowerze polecany jest szczególnie dla osób, które nie mogą przekonać się do systematycznej aktywności fizycznej, gdyż podczas niego mogą czytać książkę lub oglądać ulubiony serial, dzięki czemu zapomną, że właśnie wykonują męczący trening.

Nie trzeba chyba dodawać, że posiadając rower stacjonarny pogoda nie będzie miała wpływu na to, czy nasz trening się odbędzie czy też nie. Zapewne jest to negatywna informacja dla osób, dla których deszcz czy śnieg były świetną wymówką dla rezygnacji z codziennego treningu, ale wśród czytających ten artykuł z całą pewnością takowych nie ma.

Jaki rower wybrać?

Jest to ważne pytanie dla osób stających przed decyzją, jaki rower stacjonarny kupić. Nabywając tego rodzaju sprzęt wychodzimy z założenia, że będzie nam on służył przez kilka czy kilkanaście najbliższych lat.

Spośród bogatych ofert sklepów sportowych do wyboru mamy dwa rodzaje rowerów: spiningowy i magnetyczny. Jeśli nie do końca wiemy, na który z nich chcielibyśmy się ostatecznie zdecydować to dobrym pomysłem będzie odwiedzenie stron takich jak vimuz.pl, na których znaleźć można rankingi modeli rowerów pochodzących z obu kategorii. Po zapoznaniu się z nimi podjęcie ostatecznej decyzji będzie znacznie łatwiejsze.

Trzeba również pamiętać, że najważniejsze jest to, czego tak naprawdę oczekujemy od zakupionego sprzętu. Rower stacjonarny powinien być dopasowany do indywidualnych potrzeb, obciążeń, jak również powinien być dostępny w możliwie najkorzystniejszej dla nas cenie. W niektórych przypadkach powinien być on również uniwersalny, tak aby mogła na nim trenować cała rodzina.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki