Janina Ochojska – prezes Polskiej Akcji Humanitarnej w Jaworznie

Janina Ochojska – prezes Polskiej Akcji Humanitarnej odwiedziła dwie jaworznickie szkoły – Zespół Szkól Ponadgimnazjalnych nr 4 i I Liceum Ogólnokształcące.

REKLAMA

W Jaworznie trwa zbiórka pieniędzy na budowę studni w Sudanie Południowym. Spotkanie było okazją do przybliżenia uczniom działalności PAH-u, a także rozmowy na temat braku dostępy do pitnej wody w wielu regionach świata. Prezes PAH odpowiadała także na liczne pytania uczniów.

Janina Ochojska opowiedziała również o działalności organizacji, jej początkach, pierwszych konwojach z darami dla mieszkańców regionów dotkniętych wojnami, a także to o akcji budowy studni.

ZOBACZ: Kropla, która buduje studnie

Do tej pory udało się wybudować ich aż 700. Jednak to ciągle mało. Mimo że, jak podkreślała prezes PAH, Afryka rozwija się, to ciągle są obszary, gdzie ludzie nie mają dostępu do podstawowego dobra, jakim jest woda. To z kolei przekłada się na wysoką śmiertelność.

Polska akcja Humanitarna prowadzi swoją działalność od 1994 roku. Jako organizacja ciągle stoi przed wyzwaniami.

Celem PAH’u jest także zaangażowanie całego społeczeństwa do niesienia pomocy oraz uwrażliwienia na problemy.

W Jaworznie kupując cegiełki-krople wykonane w pracowni Tagba Stowarzyszenia Betlejem można wspomóc budowę studni w Sudanie Południowym.

ochojska1ochojska2ochojska3ochojska4ochojska5ochojska6ochojska7ochojska8ochojska9ochojska10ochojska11ochojska12