Reforma edukacji była głównym tematem spotkania mieszkańców Jaworzna z posłami Platformy Obywatelskiej.

To zła reforma szkodząca dzieciom. Nie przynosząca nowej jakości, tylko wprowadzająca chaos. Reforma, która powoduje, że środki, które zainwestowaliśmy w edukację, będą stracone – Krystyna Szumilas.

REKLAMA

Jaworzno znalazło się na liście miast, w których odbywają się konsultacje programu Polska Obywatelska 2.0.Jaworznianie mieli okazję porozmawiać z Krystyną Szumilas – byłą minister edukacji narodowej, Andrzejem Czerwińskim – ministrem skarbu państwa w 2015 roku, Killionem Munyama – profesorem ekonomii i finansów międzynarodowych oraz z Pawłem Bańkowskim – posłem na sejm RP z Jaworzna. członkiem komisji gospodarki i rozwoju oraz komisji polityki senioralnej.

po-spotkanie-1Od lewej: Bogusław Śmigielski, Andrzej Czerwiński, Krystyna Szumilas, Killion Munyama, Paweł Bańkowski

Spotkanie było okazją zarówno do poruszenia przez polityków ważnych społecznie tematów, a także do rozmowy z mieszkańcami.

Głównym tematem spotkania była proponowana reforma edukacji. Posłowie PO przedstawili mieszkańcom swoje obawy związane ze zmianami w szkolnictwie, zarówno dotyczącymi nauczycieli i wiążącymi się z tym obawami o ich zwolnienia, a także uczniami, którzy będą musieli sprostać zmianom oraz nowej podstawie programowej.

Nie powinno być likwidacji gimnazjów. Nauczyciele będą mieli problem, ponieważ obniżą się ich pensje. Ta reforma to cios – Killion Munyama.

W tej sprawie mieszkańcy mogli także podpisać się po wnioskiem o referendum.

Powinniśmy zapytać Polaków, czy chcą dewastacji polskiego systemu edukacji przez likwidację gimnazjów. – Krystyna Szumilas.

Andrzej Czerwiński odniósł się do przyszłości górnictwa oraz energetyki, podkreślając, że konieczne są doinwestowania tych sektorów.

Rząd PiS’u nie miał przygotowanego planu działania i stąd wielu ludzi, w tym Jaworzno, nie wiedzą, jaka jest ich przyszłość. Jednego, co oczekujemy to pokazania przyszłościowego bilansu energetycznego w Polsce. – Andrzej Czerwiński.

Posłowie odnieśli się także do problemów samorządów oraz proponowanej kadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów.

W województwie śląskim posłowie PO zorganizowali łącznie spotkania w 27 miejscowościach.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement

1 KOMENTARZ

  1. Ja tam czekam na spotkanie PO ws dwukadencyjnosci prezydentów Miast.
    Ale Bankowski będzie miał problem: uszanować dążenie PO do utrzymania władzy w samorządach gdzie mają władze, czy walic w Silberta. Będzie ciekawie. Czekam, ale nie wstrzymuje oddechu. Jednak lepiej poświęcić Jaworzno bo partia tak kaze.