Witamy w The Met Opera. W Multikinie kolejna relacja na żywo z nowojorskiej the Metropolitan Opera, zwanej przez lubiących skróty Amerykanów the Met.

REKLAMA

I tak 25 lutego miłośnicy oper szczelnie wypełnili widownię Multikina. Tym razem zaproponowano czeską operę w trzech aktach – „Rusałkę” Antonina Dvoraka, wystawioną po raz pierwszy w 1901 roku. Zwana jest butnie w muzycznym światku kamieniem milowym czeskiej twórczości operowej.
Transmisja na żywo okazała się udanym przedsięwzięciem.

Jest w dobrym zwyczaju mecenat relacji. Tym razem szanownym mecenasem transmisji była Piekarnia Stanisława Bigaja. Z pewnością mecenas transmisji jest wielbicielem muzyki operowej.

„Rusałka” to opowieść jak na operę przystało smutna z tragicznym zakończeniem. Opowiada o miłości Rusałki, córki Wodnika, do pięknego Księcia. Dla niego przybiera ludzką postać. Książę kocha jednak zagraniczną Księżniczkę. Wszystko źle się kończy a Rusałka staje się duchem śmierci z głębin stawu.

Opera dla koneserów, zwłaszcza, że The Met słynie z doskonałych śpiewaków i świetnej scenografii.
Walorem tej opery jest też piękna muzyka, w tym pieśń Rusałki do księżyca zaliczana do tzw. sławnych arii. Wprawdzie sobie jej pod nosem zwykły śmiertelnik nie zanuci – może być za trudna – ale za to wysłucha z przyjemnością. Piękny był to wieczór.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki