REKLAMA

Czy wiesz, że na zachodzie Europy wciąż brakuje opiekunów medycznych? Nasze pielęgniarki wyjeżdżają z Polski, by dobrze zarabiać w krajach Unii Europejskiej. Teraz i Ty łatwo możesz zdobyć podobne kwalifikacje. Centrum Nauki i Biznesu ŻAK prowadzi właśnie rekrutację na kierunki medyczne. Bezpłatne zajęcia rozpoczynają się już w lutym.

Europa się starzeje. W krajach takich jak Niemcy czy Wielka Brytania wciąż przybywa seniorów, osób chorych i niesamodzielnych. Potrzebują one pomocy. Niestety wciąż zbyt mało osób kształci się w specjalnościach takich, jak opiekun medyczny czy rejestratorka medyczna. Dlatego fachowcy z Polski są bardzo potrzebni i mile widziani. Ciągle brakuje profesjonalistów w zawodach medycznych, dlatego za ich usługi płaci się w Europie solidne pieniądze. ŻAK oferuje takie wykształcenie. Teraz możesz bez żadnych trudności zapisać się do jednej ze szkół medycznych ŻAKA w całej Polsce.

Zajęcia to mieszanka teorii oraz wielu godzin zajęć praktycznych. Tego typu spotkania umożliwią nabycie zupełnie nowych umiejętności, ale także stwarzają doskonałą okazję do wyrwania się z codziennej rutyny i poznania nowych ludzi” – mówi mgr Patrycja Zimoląg dyrektor dydaktyczny szkoły Żak w Jaworznie. Podczas zajęć w trybie dwuletnim możesz zdobyć kwalifikacje, które pozwolą na niezwłoczne rozpoczęcie pracy w zawodzie opiekuna medycznego lub rejestratorki medycznej. Wystarczy wejść na stronę internetową ŻAKA, znaleźć siedzibę szkoły, znajdującą się najbliżej miejsca zamieszkania i zapisać się całkowicie bezpłatnie.

Czego uczą się kandydaci na opiekuna medycznego? Wiadomo, że taki specjalista musi zadbać o starszą czy chorą osobę, zaspokajać jej podstawowe potrzeby życiowe. Opiekun medyczny powinien mieć bardzo dobre zdolności interpersonalne, umiejętność pracy w zespole oraz rozwiniętą empatię, tak ważną w kontakcie z drugim człowiekiem.

Równie cenionym zawodem na rynku usług medycznych jest rejestratorka medyczna. Przyszłe rejestratorki medyczne uczą się m.in. prowadzenia dokumentacji medycznej, gromadzenia, segregowania i archiwizacji dokumentów, weryfikacji ubezpieczeń zdrowotnych. Co ważne absolwentki kierunku bez problemu znajdują zatrudnienie w jaworznickich placówkach medycznych.

Naukę w ŻAKU bardzo łatwo rozpocząć. Słuchaczem ŻAKA mogą zostać osoby pełnoletnie – absolwenci szkół średnich zawodowych, osoby z maturą i bez matury, a także chcące zmienić swe zawodowe kwalifikacje. ŻAK zajmuje się po prostu edukacją dorosłych. Wystarczy, że znajdziesz na stronie www.zak.edu.pl miejscowość najbliżej Twego miejsca zamieszkania.

Następnie wypełnisz formularz online www.zak.edu.pl/formularz i wyślesz go przez Internet lub złożysz osobiście w sekretariacie ŻAKA w Jaworznie przy ul. Sienkiewicza 3 (Kocia, 2 piętro w budynku apteki Tęczowej).

Możesz także zadzwonić pod numer 32 751 89 27.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki