Zamiast toi-toi na zewnątrz, będą mieli łazienki w mieszkaniach

Wracamy do sprawy mieszkańców bloku przy ul. Koszarowej 8, którzy na czas remontu piwnicznych stropów mieli korzystać z toi-toi ustawionych na zewnątrz.

REKLAMA

Piwniczne stropy, nad którymi znajdują się łazienki, z których korzystają lokatorzy trzech mieszkań, wymagają natychmiastowego remontu. To oznaczałoby uniemożliwienie dostępu do toalet w budynku na czas remontu, a zastąpienie ich toi-toi’ami.

ZOBACZ TAKŻE: Łazienki chcą im zamienić na Toi-Toi

Po naszej interwencji wspólnota mieszkaniowa odstąpiła od tego pomysłu. Remont jest konieczny, ponieważ obecny stan stropu zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Jednak zaplanowano go w częściach, tak, aby lokatorzy mogli bez problemów dalej korzystać z toalet w budynku.

W tym momencie prowadzone są prace nad zabezpieczeniem stropu i jak dowiedliśmy się na miejscu, mają potrwać do końca tygodnia.

SPRAWĄ ZAJĘŁY SIĘ OGÓLNOPOLSKIE MEDIA – Materiał jaw.pl o Koszarowej na TVN 24

Dodatkowo kolejnym rozwiązaniem jest wykonanie łazienek w mieszkaniach. Te prace najwcześniej mogłyby się zacząć w przyszłym roku. Wtedy też zostanie wykonanym kompletny remont piwnicznych stropów.

Mieszkańcy cieszą się z takiego rozwiązania. Mają nadzieję, że w końcu będą mieli łazienki w mieszkaniach, a nie na korytarzu.

* * *

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych ustalił z zarządcą wspólnoty przy ul. Koszarowej 8, firmą „Nieruchomości” Sp. z o.o., że po wykonaniu przez nią prac polegających na wzmocnieniu stropów w piwnicach zostanie także przeprowadzony remont łazienek. MZNK zadeklarował, że gmina będzie partycypowała w kosztach wyposażenia w łazienki mieszkań komunalnych znajdujących się w tym budynku. Wykonaniem projektu oraz zleceniem prac budowlanych zajmie się zarządca.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki