XVII Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Rękę przeszły do historii. W Centrum Kongresów i Rekreacji „Orle Gniazdo” w Szczyrku od piątku do niedzieli (31 marca – 2 kwietnia 2017 roku) rywalizowała czołówka polskich armwrestlerów. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy MCKiS Tytan Jaworzno, którzy potwierdzili dominację wśród seniorów zdobywając w doborowej stawce 15 medali ( 5 złotych, 6 srebrnych oraz 4 brązowe), zaś w ogólnej klasyfikacji 25 medali (11 złotych, 9 srebrnych i 5 brązowych).

REKLAMA

Wśród zawodników reprezentujących jaworznicki team mistrzami kraju zostali:

– Tomasz Szewczyk- 2 złote medale bezkonkurencyjny w kategorii 90 kg seniorów na obie ręce,
– Lucjan Fudała- w kategorii 100 kg seniorów na lewą rękę.
– Paweł Pacut- w kategorii 100 kg seniorów na prawą rękę,
– Natan Kajdas- w kategorii 110 kg seniorów,
– Szymon Smalcerz-w kategorii 80 kg na prawą rękę wśród młodzieżowców,
– Artur Krupa-w kategorii 70 kg na prawą rękę wśród młodzieżowców,
– Mariusz Grochowski – 2 złote medale najlepszy w kategorii 100 kg mastersów na obie ręce oraz wicemistrz Polski w kategorii 100 kg na lewą rękę wśród seniorów,
– Radosław Kwietniewski – 2 złote w kategorii 75 kg na obie ręce wśród niepełnosprawnych

Tym samym jaworzniccy siłacze po raz kolejny udowodnili, że są w Polsce najlepsi w tej prężnie rozwijającej się dyscyplinie sportowej w kategorii seniorów. Szczególnie ich dominacja nie podlegała dyskusji w kategoriach ciężkich. Wielkie brawa należą się trenerowi Mariuszowi Grochowskiemu, który od podstaw tworzył tą sekcję w naszym mieście przy Miejskim Centrum Kultury i Sportu. Supremacja podczas mistrzostw zaowocowała powołaniami do szerokiej kadry narodowej, która przygotowuje się do majowych Mistrzostw Europy EuroArm ‘2017, które tym roku odbędą w Katowicach.

Nominacje otrzymali:

Lucjan Fudała,
Paweł Pacut,
Mariusz Grochowski,
Natan Kajdas,
Radek Kwietniewski,
Tomasz Szewczyk,
Artur Krupa,
Szymon Smalcerz,
Damian Kotlarz,
Damian Kuśmierczyk,
Marcin Molenda,
Piotr Szczerba.

Podczas mistrzostw publiczność miała dodatkową atrakcję jaką był armfight pomiędzy wielokrotnymi mistrzami Polski Janem Żółcińskim i Mariuszem Grochowskim.
Obaj doświadczeni zawodnicy dali walkę bardzo efektowną, przerobili i czystą „żywą” siłę i subtelne techniki, rozgrzewając publiczność do czerwoności. Była to zarazem pożegnalna walka Jana Żółcińskiego.

Źródło i foto: MCKiS

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki