Know-how i doradztwo, czyli private banking od zaplecza

REKLAMA

Klienci zamożni nie muszą korzystać z usług doradców pracujących w bankach, ale chętnie to robią. Dlaczego? Czego może oczekiwać klient zamożny, który udaje się do banku?

Private banking w Polsce i na Zachodzie Europy

Bankowość prywatna jest dostępna dla zamożnych klientów w Polski. Banki działające na polskim od lat 90. ubiegłego wieku proponują usługi o podwyższonym standardzie. Aby móc jednak z takich skorzystać, konieczne jest spełnienie wymagań stawianych przez poszczególne banki. Okazuje się, że różnice są znaczne, w efekcie czego sektor bankowości prywatnej jest bardzo zróżnicowany. Dlaczego?

Zróżnicowanie usług bankowości prywatnej oferowanych przez banki ma związek z faktem, że w Polsce jest inna struktura zamożności niż na Zachodzie. Tam większość klientów korzystających z private banking odziedzicza środki i jest obeznana z zarządzaniem funduszami. Na gruncie polskim sytuacja wygląda inaczej, bo zdecydowana większość klientów samodzielnie osiągnęła status zamożności. Osoby te uczą się zatem dopiero zarządzać zdobytym majątkiem.

W czym pomoże bank klientowi zamożnemu?

Banki, w ofercie których znajduje się bankowość prywatna, proponują naprawdę atrakcyjne warunki współpracy klientom zamożnym. Tacy klienci mogą liczyć na:

  • opiekę indywidualnego doradcy, który wskaże im aktualnie najlepsze rozwiązania dotyczące np. inwestycji wolnych środków,
  • prestiżowe karty płatnicze,
  • lepsze oprocentowanie w przypadku rachunków oszczędnościowych,
  • wysokie limity na kartach kredytowych,
  • skorzystanie z atrakcyjnych programów rabatowych,
  • dodatkowych udogodnień, np. w podroży.

Część banków proponuje również pomoc w zakresie prawno-podatkowym. W efekcie klienci mogą liczyć na naprawdę kompleksową pomoc.

Przykładem banku oferujące bankowość prywatną jest choćby Lion’s Bank. W jego ofercie znajduje się wiele rachunków bankowych przeznaczonych dla klientów zamożnych (https://www.lionsbank.pl/konta).

Bankowość prywatna a konta bankowe

Klienci zamożni najczęściej nie trzymają wszystkich posiadanych środków na jednym rachunku bankowym, ale korzystają z co najmniej kilku. Nie powinno zatem dziwić, że banki, w ofercie których znajduje się właśnie bankowość prywatna, proponują szeroki wybór rachunków bankowych.

Jakie rachunki bankowe można znaleźć w ofercie Lion’s Banku? Propozycji jest sporo, a kontami godnymi uwagi są:

  • Konto Lion’s Prime (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-prime). To rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Uwagę warto zwrócić na brak opłat za podstawowe operacje – klienci nie muszą płacić za założenie rachunku bankowego, a nawet jego prowadzenie, o ile spełnią wymagania postawione przez bank.
  • Konto Lion’s Rentier (https://www.lionsbank.pl/konto-lions-rentier). To również rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy przeznaczony dla zamożnych klientów indywidualnych. Osoby, które zdecydują się podpisać umowę z bankiem prowadzenie tego konta, mogą liczyć, że bez ponoszenia kosztów wykonają przelewy przez internet w systemie Elixir, jak i bezpłatnie stworzyć zlecenia stałe.

Posiadając rachunek bankowy w Lion’s Banku, klient otrzymuje dostęp do bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu się do konta, może zarządzać wszystkimi produktami bankowymi, z których aktualnie korzysta. Dodatkowo przez bankowość elektroniczną możliwe jest wnioskowanie o inne produkty znajdujące się w ofercie banku, np. o uruchomienie kredytu odnawialnego.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki