Ze smutkiem informujemy o śmierci Władysława Witka. Msza święta żałobna zostanie odprawiona 3 czerwca w Sanktuarium MBNP na Osiedle Stałym o godz. 12.00. Po mszy nastąpi odprowadzenie śp. Władysława na cmentarz parafialny.

REKLAMA

Władysław Witek był społecznikiem, przez lata prezesem PCK. Oddany ludziom biednym i potrzebującym pomocy. Organizował kolonie letnie dla dzieci, paczki świąteczne dla potrzebujących, akcje pomocy uczniom „Wyprawka dla żaka”. W siedzibie PCK na Osiedlu Stałym założył punkt zbiórki odzieży i artykułów żywnościowych.

Pana Władysława znaliśmy także jako honorowego dawcę krwi. Przez 40 lat oddal ponad 70 litrów kwi ratując życie innym za co otrzymał prestiżowe wyróżnienie Diamentowe Serce. Przez lata prowadził w Jaworznie akcje zbiórki krwi.

Za pracę społeczną od władz samorządowych i państwowych otrzymał wiele dyplomów uznania, wyróżnień i medali. W Jaworznie otrzymał od prezydenta miasta odznaczenie „Za zasługi dla miasta Jaworzna”.

Był członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury. Przez wiele lat malował farbami olejnymi. Zaprzestał malować z powodu choroby oczu, co nie przeszkodziło mu w czynnym uczestniczeniu w wystawach i wieczorkach autorskich stowarzyszenia.

Pan Władysław zawodowo pracował na kopalni jako elektryk. Pod koniec zawodowej kariery pracował jako kierownik magazynu. Sąsiedzi, znajomi, pracownicy oraz ludzie z którymi stykał się na co dzień znali go jako otwartego, uśmiechniętego człowieka z wyciągniętą dłonią dla każdego, kto potrzebował pomocy.

Jutro pożegnamy społecznika, który przez długie lata poświęcał się na rzecz mieszkańców Jaworzna.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki