Czym kierować się przy wybieraniu najlepszego stołu warsztatowego?

REKLAMA

Zamierzasz w swoim garażu stworzyć miejsce, w którym mógłbyś majsterkować i naprawiać np. samochód? Zawsze sercem tego rodzaju miejsca będzie oczywiście solidny stół warsztatowy, gdzie będzie można pomieścić niezbędne narzędzia, jak również zyskać nieco przestrzeni roboczej. Niemniej jednak, na co konkretnie zwracać uwagę podczas dobierania tego typu rozwiązania?

Jaką masz powierzchnię?

Jak polecają eksperci z fami.com.pl, stół warsztatowy powinien być jak najlepiej dopasowany do miejsca, w którym będzie postawiony. Dlatego też nie wybieraj żadnego konkretnego modelu bez dokonania niezbędnych pomiarów w pomieszczeniu warsztatowym.

Przyjmuje się, że jeśli zaś chodzi o szerokość stołu, to nie powinna być ona mniejsza nić 60 cm. Ten konkretny wymiar ma wiele zalet i pozwoli na swobodną pracę z wieloma większymi przedmiotami, bez niepotrzebnych nerwów.

Jaki materiał wykonania?

Jeśli chodzi o meble do warsztatu, to tutaj od zawsze dominuje metal, jako materiał wykonania wszelkiego rodzaju szafek, czy stołów. Niemniej jednak, blaty stołów warsztatowych są przeważnie drewniane lub wykonane ze sklejki. W tym wypadku można liczyć na wysoką wytrzymałość stołu, jak również bardzo łatwo jest wymienić blat ze sklejki i nikt nie będzie się obawiał o jakiekolwiek zniszczenia, bowiem sklejka jest tanim materiałem, więc można od razu wymienić.

Oczywiście można sięgać również po rozwiązania, gdzie blaty pokrywane są specjalną gumą, która zabezpiecza wszystkie przedmioty przed przesuwaniem się. Jednakże tutaj już zaczynają się stosunkowo niemałe koszty, zatem wiele będzie zależało od Twojego budżetu.

Dodatkowe rozwiązania

Jeśli chodzi o profesjonalne stoły warsztatowe, to zdecydowanie mają one coraz więcej funkcji i oferują szafki, jak również możliwość zawieszenia sobie na nich kluczy, aby wygodniej było z nich korzystać. Jak najbardziej warto byłoby rozważyć i takie rozwiązania, z tego względu, że w bardzo znaczący sposób podnoszą funkcjonalność stołu.

Jeśli zaś chodzi o same koszty, to tutaj warto byłoby sprawdzić oferty od różnych producentów. Za taki absolutnie najtańszy i najprostszy stół warsztatowy zapłacimy niewiele ponad 100 zł. Jeśli jednak wymagasz bardziej wyrafinowanych opcji, to zdecydowanie lepiej będzie sprawdzić, co mają do zaoferowania najbardziej popularni producenci tego rodzaju sprzętu i wybrać tam coś dla siebie.