Postać drwala, chłodnia kominowa i dzik zdobią nowy mural, który pojawił się na jednej ze ścian w podziemnym przejeździe rowerowym przy ul. św. Wojciecha (obwodnica). Ścianę ozdobili jaworzniccy artyści – Bartosz Brzózka oraz artysta o tajemniczym pseudonimie- Rew Oner.

REKLAMA

Prace nad ukończeniem muralu nadal trwają, jednak efekty już są widoczne i robią duże wrażenie.Pomysłodawcami muralu i inicjatorami jego powstania są młodzi jaworznianie, którzy zaoferowali, że chętnie przyozdobią miejskie mury.

MZDiM zapewnił twórcom farby i zagwarantował pełną wolność artystycznego wyrazu. Na ścianie pojawiło się wiele motywów kojarzących się z naszym miastem. Murale stają się coraz bardziej popularne w naszym mieście.

ZOBACZ: Mural na placu św. Jana

Kolejnym miejscem, w którym najprawdopodobniej pojawi się grafitti, będzie mur oporowy przy wjeździe na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej z ul. św. Wojciecha.

ZOBACZ:Wyjątkowy mural w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

Okazały mural zdobi m.in. ścianę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. W ubiegłym roku pojawił się także jeden z największych do tej pory w mieście murali, zdobiący ścinę kamienicy przy placu św. Jana. Murale zdobią również przejścia podziemne na Osiedlu Stałym oraz Leopoldzie.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki