Konferencja poświęcona była obecnym oraz potencjalnym dostawcom i kontrahentom TAURON Wydobycie. Główną ideą „Dni otwartych” jest zacieśnienie współpracy z podmiotami, które na co dzień świadczą dla spółki usługi oraz dostarczają materiały. Wyjście naprzeciw potrzebom partnerów handlowych wpisuje się w strategię całej Grupy kapitałowej TAURON. Dialog, wsłuchanie się w potrzeby kontrahentów i współpraca stanowiły motyw przewodni konferencji.

REKLAMA

Najważniejsze informacje o spółce TAURON Wydobycie przedstawił Wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych Łukasz Gębala. W temacie obszaru zakupów, a także wartości, jakim hołduje Grupa Kapitałowa, głos zabrał Dyrektor Wykonawczy ds. Zakupów i Administracji TAURON Polska Energia Piotr Apollo.

Omówiono również zakres kluczowych inwestycji w spółce: budowę szybu „Grzegorz” w ZG Sobieski, Poziomu 800m w ZG Janina, oraz Program Inwestycyjny w ZG Brzeszcze na lata 2016-2025.

Kluczowe zakupy w TAURON Wydobycie to między innymi: usługi sprzętem specjalistycznym, drążenie wyrobisk górniczych, kompleksowa obsługa placów materiałowych, transport samochodami ciężarowo-osobowymi.

W drugiej części spotkania uczestnicy zostali zaproszeni do paneli dyskusyjnych z podziałem na kluczowe branże w zakresie dostaw maszyn i urządzeń, materiałów, remontów itp.

Portfel zamówień w TAURON Wydobycie na rok 2017 to ponad 550mln zł. Priorytetem obszaru zakupów w spółce jest wzrost konkurencyjności w procedurach, przejrzystość procesów zakupowych oraz elektroniczna forma postepowań o udzielanie zamówienia.

Udział w spotkaniu wzięli między innymi przedstawiciele: PKP CARGO SERVICE Sp. z o.o., ORLEN OIL Sp. z o.o., HYDROTECH S.A., Sandvik Polska Sp. z o.o, THIELE GmbH &Co.KG, KOPEX Machinery S.A., ArcelorMittal Commercial Long Polska Sp. z o.o.