W Archetti o morałach z bajek

Oto kolejne wakacyjne warsztaty teatralne – tym razem w Archetti. Takimi warsztatami znudzić się nie można – może być o pracy aktora nad rolą, o pracy reżysera, o ruchu scenicznym itd., itd. Tematów pod dostatkiem – tym razem było o morałach z bajek.

REKLAMA

Każda bajka ma jedną zasadniczą zaletę, nawet jeśli cała akcja jest nudna a pisarz się nie postarał to koniec zawsze jest optymistyczny. Z bajki płynie morał czyli takie wymądrzanie się autora na temat życia. A co mali adepci sceny rozumieją pod pojęciem morał?

Bajek mamy ogrom, napisano właściwie o wszystkim, o smokach, o królewnach, o złych czarownicach i pięknym księciu. Czy maluchy znają czarodzieja Paj-Chi-Wo? A za co maluchy lubią bajki?

W rankingu 100 najlepszych bajek „Pszczółka Maja” na 99 miejscu, Pan Samochodzik na 21, na pierwszym – fanfary – Król Lew. Sensacyjnie Harrego Pottera wyprzedza Akademia Pana Kleksa. Tajemniczego Paj-Chi-Wo szukajcie sami, podpowiadamy, że to ten od tajemniczego guzika ale nie tego atomowego. I to jest happy end.