727 zawodników na starcie 22. Międzynarodowego Biegu Ulicznego

727 zawodników stanęło na starcie 22. Międzynarodowego Biegu Ulicznego. W tym roku trasa nieco różniła się od ubiegłorocznej. Start i meta zlokalizowane zostały na stadionie Victorii.

REKLAMA

Oprócz tradycyjnej „piętnastki” biegacze mogli także pobiec na dystansie 9-kilometrów. Warunki na trasie biegu nie były łatwe, bowiem wysoka temperatura utrudniała wykonanie zadania.

Z roku na rok jaworznicka „piętnastka” cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ten bieg zyskał także uznanie wielu zawodników spoza Jaworzna. Co roku wracają oni chętnie, aby poprawić swoje wyniki. W tym roku nie zabrakło również bardzo mocnej reprezentacji międzynarodowej.

Na starcie stanęły także osoby, które biegną od pierwszej edycji biegu. Wśród Zawodników był również pan Zbyszek, który na jaworznicki bieg przyjechał po raz dwudziesty.

Jaworznicki bieg to jeden z już nielicznych, organizowanych na dystansie 15-kilometrów. To z kolei bardzo doceniają biegacze, którzy nie wyobrażają sobie swojego biegowego kalendarza bez udziału w naszym biegu. Z każdą edycją biegu przybywa także jaworznian, którzy stają na starcie.

Wśród uczestników byli zarówno doświadczeni biegacze, którzy na swoim koncie mają liczne starty w półmaratonach oraz maratonach na terenie kraju, ale także nowicjusze, dla których bieganie jest codzienną pasją, a jaworznicka „Piętnastka” była okazją do sprawdzenia swoich umiejętności.

W tym roku zmieniła się także trasa powrotna. Zawodnicy do mety biegli nową obwodnicą. Po 31 minutach linię mety przekroczył pierwszy zawodnik na dystansie 9 kilometrów. Jako pierwszy na mecie po 15-kilometrowym biegu wbiegł Kenijczyk z czasem 00:45:22.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement