Nowe Zielone strefy parkowania pod urzędem

Od dziś parkowanie pod Urzędem Miejskim będzie łatwiejsze. Wprowadzono kolejną „Zieloną strefę”.

REKLAMA

Kierowców i samochodów przybywa, niestety nie dzieje się tak z miejscami do parkowania. Odpowiedzią na to jest wprowadzenie „Zielonych parkingów”, czyli opcji bezpłatnego parkowania w ograniczonym czasie. Znaczy to tyle, że parkowanie na zielonej strefie, przez godzinę lub dwie jest darmowe, a później trzeba zapłacić za każdą kolejną godzinę.

Po dobrym odbiorze „Zielonych stref” płatnego parkowania, których pomysłodawcą jest Jaworznicka Izba Gospodarcza, gmina zdecydowała się na utworzenie takiej strefy przed urzędem miejskim. Powstało tutaj 13 miejsc parkingowych, które w godzinach pracy urzędu można zajmować maksymalnie jedną godzinę.

Wiesław Pieczonka, wiceprezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej od kilku lat zajmuje się problemem parkingów w centrum miasta. Pozytywnie ocenia działania gminy zmierzające do rozszerzenia pomysłu Izby na kolejne parkingi.

– Dla przykładu do połowy kwietnia 2017 r. z „zielonych stref” przy Hali Widowiskowo – Sportowej skorzystało 6300 osób, a dochód ze sprzedaży biletów wyniósł 80 zł. – informuje Katarzyna Sikora z UM Jaworzno.

Natomiast od początku istnienia Zielonej Strefy pod Muzeum Miasta Jaworzna, za parkowanie nie zapłacił nikt. – Wszyscy kierowcy zmieścili się w okresie darmowych dwóch godzin. – informuje Przemysław Dudzik, dyrektor Muzeum Miasta Jaworzna.

„Zielone strefy” miały spowodować rotację samochodów i tak się stało. Dziś nie zaobserwowaliśmy problemów z parkowaniem w żadnej strefie.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki