W rejonie ulicy Dąbrówka, ma powstać nowy przystanek i przejście dla pieszych. Prace te są odpowiedzią na wnioski mieszkańców – informuje MZDiM.

REKLAMA

Przystanek ma być zlokalizowany w pobliżu nowej przychodni. Na łuku ulicy Jaworznickiej ma powstać też przejście dla pieszych.

– Przystanek w stronę Centrum zlokalizowany będzie bezpośrednio przy przychodni, natomiast w stronę Szczakowej w rejonie skrzyżowania z ul. Dąbrówka. Prace wykonywane są w pasie drogowym siłami własnymi MZDiM w wykorzystaniem posiadanych materiałów – a ostateczny księgowy koszt użytych materiałów będzie znany po zakończeniu robót. Przystanek, najprawdopodobniej, funkcjonować zacznie jesienią. – informuje MZDiM.

Szczakowa Osiedle Gagarina. Odległość od istniejącego przystanku przy osiedlu Gagarina to zaledwie 250 metrów.

Zdania na temat zasadności jego powstania są różne. Odebraliśmy w redakcji sygnały od mieszkańców, że wprowadzone zmiany mogą być niebezpieczne dla pieszych. Lokalizacja przejścia na łuku drogi oraz przystanek bez zatoczki autobusowej może stanowić niebezpieczeństwo. Zatrzymanie się autobusu na tych przystankach będzie wymuszało zatrzymanie się jadących za nim samochodów.
Odległość od istniejącego przystanku przy osiedlu Gagarina to zaledwie 250 metrów.

Wniosek do MZDiM

Z drugiej strony, z lokalizacji przystanku zapewne ucieszą się osoby starsze, które korzystają z prywatnej przychodni. Pod wnioskiem o jego utworzenie podpisało się 220 pacjentów przychodni.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE

  1. W jaki sposób przystanek bez zatoczki miałby pogarszać bezpieczeństwo? To nie jest droga wojewódzka czy krajowa, żeby trzeba było tam zatoki autobusowe robić. Zatoki wydłużają czas jazdy autobusem (konieczność włączenia się do ruchu), wymagają wykonywania dodatkowych zakrętów, utrudniają ustawienie się autobusu przy samym krawężniku, stanowią okazję do nielegalnego parkowania, a do tego zajmują dużo miejsca i powodują niepotrzebne koszty.