Paweł Nowak Mistrzem Świata

Ogromny sukces jaworznianina Pawła Nowaka, który na co dzień uprawia tzw. footbag, czyli popularną „Zośkę”. Paweł wywalczył w Stanach Zjednoczonych tytuł Mistrza Świata. Mistrzostwa odbyły się w Portland. Udział w nich wzięli zawodnicy z ponad 15 krajów, w liczbie ponad 140 osób.

REKLAMA

Miejsce zawodów miało dodatkowo duże znaczenie. ponieważ to tam narodził się sport Hacky-Sack, który wyglądał dokładnie jak polska zośka, a następnie wyewoluował w międzynarodowy sport – Footbag. Przez cały tydzień odbywały się eliminacje w konkurencjach freestyle oraz footbag net – gry przez siatkę, zakończone finałami w piątek i sobotę. Polskę reprezentowały 3 osoby: Paweł Nowak i Artur Masiarz z Jaworzna oraz Wiktor Dębski z Warszawy. W głównej konkurencji freestyle udało mi się pokonać w finale 8 osób i jako druga osoba z Polski w historii zdobyć pierwsze miejsce. Wiktor Dębski również zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Świata w konkurencji gry przez siatkę Mixed Doubles Net.

Jestem ogromnie dumny, że udało mi się to osiągnąć w miejscu, w którym footbag powstał. To tutaj, w mieście Portland John Stalberger stworzył, wymyślił ten sport. Przyleciałem do USA na moje pierwsze Mistrzostwa Świata licząc na półfinał, dostałem się do finałów, gdzie zagrałem po raz pierwszy w życiu dropless (bez upadku Zośki – przyp. red.). Nigdy nie przypuszczałem, że mogę zajść tak daleko – pisze Paweł na swoim profilu facebookowym.

To kolejny sukces jaworznianina, ale największy w karierze. Przypomnijmy – kilka tygodni temu Paweł wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w Hiszpanii.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki