Święto Latawca na Rynku

Wspaniała zabawa, roześmiane dziecięce buzie oraz piękne, ręcznie wykonane latawce – tak najmłodsi jaworznianie wraz ze Świetlicą Środowiskową pod Kolegiatą spędzali Święto Latawca.

REKLAMA

Pomysł na to kolorowe święto zrodził się kilka lat temu. Jego inicjatorkami były wychowawczynie świetlicy pod Kolegiatą: Joanna Marszałek, Beata Wściubiak oraz Magdalena Figiel. Początkowo wychowawcy wraz z podopiecznymi w ostatni dzień wakacji tworzyli latawce na pobliskich placach zabaw, po czym wszyscy przechodzili w uroczystym pochodzie głównymi ulicami centrum miasta. Następnie zrodził się pomysł na organizację święta na rynku, aby mogło mieć ono szerszy zasięg.

W tym roku po raz kolejny dzieci wraz z rodzicami zostali zaproszeni do wspólnej zabawy, w czasie której dzieci z pomocą rodziców lub samodzielnie tworzyły piękne i kolorowe latawce. Dla najzdolniejszych i najbardziej pomysłowych twórców latawców zostały przygotowane ciekawe nagrody. Ideą Święta Latawca jest integracja jaworznickich rodzin, rozwój kreatywności dzieci i młodzieży, którą można się wykazać podczas konkursu na „Najpiękniejszy latawiec” oraz promocja zdrowego stylu życia.

Organizator imprezy, czyli świetlica środowiskowa „Pod Kolegiatą” przygotowała także stoisko, gdzie najmłodsi mogli pomalować swoją buźkę, nauczyć się robić wielkie bańki mydlane, bawić się na ogromnym dmuchanym zamku.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki
Advertisement