Dzień Pszczół w Przedszkolu nr 12. 8 sierpnia dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 12 Integracyjnego w Jaworznie miały okazję dowiedzieć się jak ważna jest rola pszczół w przyrodzie.

REKLAMA

W przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Wielkiego Dnia Pszczół. Uroczystość rozpoczął teatrzyk w wykonaniu nauczycieli przedszkola – „Bajka o pszczołach i Matce Naturze”. Następnie dzieci obejrzały film przedstawiający życie i pracę pszczół, proces powstawania miodu oraz sposoby ochrony tych ważnych owadów przed zagrożeniami. Ważnym elementem spotkania była rozmowa na temat właściwości zdrowotnych miodu oraz jego degustacja. Teatrzyk i prezentacja audiowizualna przeplatane były piosenkami i zabawą taneczną przy muzyce.

Na zakończenie każdy z przedszkolaków wykonał sylwetę pszczoły. Dzięki tego typu zajęciom dzieci uczą się dbania o otaczającą nas przyrodę i żyjące w niej owady. Należy też dodać, że wszyscy w tym dniu ubrani byli w kolorach żółto-czarnych, a niektórzy przebrani za pszczoły. Nauczyciele Przedszkola Miejskiego nr 12 Integracyjnego w Jaworznie zawsze dbają o wysoką jakość prowadzonych zajęć, zapewniając dzieciom wiele atrakcji.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki