12 kolizji jednego dnia

Policja

Opady deszczu, śliska nawierzchnia drogi, niewłaściwy jej stan i brawura kierowców – przyczyniły się do zwiększonej ilości zdarzeń drogowych tylko jednego dnia.

REKLAMA

We wtorek policjanci ruchu drogowego interweniowali aż 12 razy. Wszystkie zdarzenia zostały zakwalifikowane jako kolizje.

Najtrudniej było na ulicy Sulińskiego, gdzie z powodu złego stanu nawierzchni jezdni, aż czterech kierowców uszkodziło swoje samochody, wpadając w dziury.

Z kolei na ulicach Grunwaldzkiej, Matejki i Piłsudskiego przyczyną kolizji były nadmierna prędkość lub nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Do kolejnych kolizji doszło na ul. Martyniaków, Wiosny Ludów i Wygoda. Policja interweniowała także na ul. Stojałowskiego, gdzie samochód stoczył się z drogi i uderzył w zaparkowane auto.

Groźnie wyglądała kolizja na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Katowickiej. W tym miejscu doszło do zderzenie czołowego samochodu osobowego z ciężarówką.

Warunki na drogach zaczynają być coraz trudniejsze, dlatego policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki