44. Targi Pracy

Ponad 500 ofert pracy czekało na mieszkańców podczas Targów Pracy i Edukacji, które regularnie organizuje Powiatowy Urząd Pracy.

REKLAMA

Po raz kolejny PUP zaprosił firmy nie tylko z Jaworzna i miast ościennych, ale z całego kraju. Nie zabrakło również ofert pracy za granicą. Szczególnie poszukiwani są opiekunowi osób starszych. Osoby zainteresować pracą za granicą mogą korzystać m.in. z kursów językowych.

Najwięcej ofert pracy było skierowanych do osób posiadających umiejętności praktyczne – elektryków, budowlańców czy kucharzy.

W tym roku gościliśmy tak duże firmy. Odwiedzający targi mogli uzyskać informacje o ofertach pracy, warunkach zatrudniania, a osoby zainteresowane mogły od razu złożyć swoje CV.

Na targach nie zabrakło także lokalnych przedsiębiorców, którzy poszukują pracowników. Z brakiem wykwalifikowanych pracowników borykają się zawody rzemieślnicze.

Swoje stoiska przygotowały również placówki edukacyjne z terenu miasta.

Odwiedzający mogli również skorzystać z pomocy doradcy Powiatowego Urzędu Pracy i wykonać test z zakresu preferencji, zainteresowań i predyspozycji zawodowych.

*sprostowanie: Tegoroczne Targi Pracy nie były połączone z edukacją. Tytuł Targi Pracy i Edukacji był błędny.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki