Uczniowie Gimnazjum nr 6 (obecnie Szkoły Podstawowej nr 12) pod opieką nauczycielki  Heleny Kaszycy w ubiegłym roku szkolnym brali udział w VII edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”.

REKLAMA

W jego ramach uczestniczyli w lekcjach poświęconych zdrowemu odżywianiu, wykonali gazetki szkolne, przygotowali przedstawienie dla przedszkolaków w swoim zespole szkolnym oraz dla uczniów trzech szkół podstawowych z Jaworzna. Występ składający się z bajki, piosenek i konkursów o zdrowym odżywianiu odbył się w Galerii Handlowej „Galena”. Uczniowie zorganizowali również jaworznicki konkurs plastyczny „Jedz zdrowo” dla klas I – III szkół podstawowych z całego miasta. Wszystkie działania udokumentowali zdjęciami oraz filmem, a następnie zgłosili je do konkursu o najlepiej przygotowane i przeprowadzone przedsięwzięcie promujące zdrowe żywienie. W projekcie brało udział ponad 3000 szkół z całego kraju.

Do konkursu przystąpiło prawie 300 szkół, w tym Gimnazjum nr 6 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 z Jaworzna. Wynik – nagroda II stopnia w postaci laptopa marki HP o wartości 2500 zł, dyplomu i koszulek dla gimnazjalistów z Długoszyna! Ponieważ nagroda dotarła do szkoły w ostatnich dniach czerwca, dopiero teraz można było włożyć koszulki i zrobić wspólne zdjęcie zwycięzców. Gratulujemy!

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki