Łąka zamiast parkingu

Miał powstać parking z 48 miejscami postojowymi, zamiast tego jest łąka. Przy ulicy Marmurowej na Gigancie w 2009 roku mieszkańcy odebrali klucze do nowych mieszkań. W sumie zamieszkało w nich 48 rodzin. Tyle samo miało powstać miejsc parkingowych.

REKLAMA

Skończyło się na obietnicach. Jak mówił wielokrotnie radny Marcin Kozik – wszelkie dostępnie projekty wskazywały na to, że parking przy Marmurowej miał zostać wybudowany.
Radny opublikował także zdjęcie satelitarne z naniesionym placem budowy niezrealizowanej inwestycji, jaką jest 48 miejsc parkingowych przy ul. Marmurowej.

W mieście brakuje miejsc postojowych, a kierowy mają wiele problemów z zaparkowaniem swoich samochodów. Na tak dużym osiedlu, jak Gigant, każde miejsce parkingowe jest na wagę złota.

Samochodów ciągle przybywa. Ten problem zauważył zarząd Międzyzakładowej Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na ulicy Tęczowej, w odpowiedzi na prośby mieszkańców, powstał nowy parking, na którym znalazło się miejsce na 29 samochodów, w tym dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. To jednak ciągle za mało. Spółdzielnia ma nadzieję na podjęcie z miastem wspólnych kroków w celu rozwiązania problemów z miejscami parkingowymi.

Czy parking przy Marmurowej ma szanse jeszcze powstać? W tej sprawie czekamy na odpowiedź prezesa JTBS.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki