Prezent ślubny zamiast kwiatów

REKLAMA

Coraz częściej narzeczeni proszą gości o inny, zamiast kwiatów prezent. Jeśli w zaproszeniach podpowiadają co chcieliby dostać – nie ma problemu. Jaki jednak upominek im wręczyć, jeżeli nie ma żadnych sugestii?

Książki
Zawsze dobrym pomysłem są książki – to prezent, który sprawi radość książkowym molom, a co więcej, na pierwszej stronie zawsze można wpisać dedykację z życzeniami. Czasem Młodzi przygotowują dla gości listę, co jest o tyle wygodne, że otrzymane upominki nie powtórzą się. Jakiego typu książki można podarować? Dobrze sprawdzą się wszelkiego rodzaju przewodniki, które Państwo Młodzi będą mogli wykorzystać podczas podróży, książki kucharskie, klasyka światowej literatury.

Wino
Często zamiast kwiatów wręcza się także wino. Dzięki temu, Nowożeńcy mogą założyć własną piwniczkę. Nie należy się obawiać, że możemy nie trafić w gusta obdarowanych, którzy akurat nie lubią pić wytrawnego, czerwonego trunku – taki prezent zawsze można wykorzystać podczas rodzinnych uroczystości i przyjęć i uraczyć nim gości, którzy są koneserami danego gatunku wina.

Vouchery
Bardzo oryginalnym prezentem są vouchery na wszelkiego rodzaju kursy, eventy, czy też wizyty w muzeum, teatrze, wyjście do kina. W ten sposób można Młodej Parze podarować przede wszystkim wspólnie spędzony czas, możliwość rozwijania zainteresowań i miłe wpsomnienia. Warto taki voucher dobrać zgodnie z zainteresowaniami Państwa Młodych. Jeśli na co dzień są zagonieni, może warto wysłać ich na relaksujący masaż. Jeżeli lubią aktywny tryb życia, dobrym pomysłem może być na przykład voucher na lot balonem czy tor gokartowy.

Trochę szczęścia
Popularnym pomysłem jest też kupienie Nowożeńcom zdrapki lub kuponu lotto. Zazwyczaj, jeśli Młodzi proszą o właśnie taki zamiennik kwiatów, prawie wiele zdrapek to dla nich wygrana rzędu kilku złotych. W efekcie, dzięki ślubny upominkom, mogą wygrać nawet kilkaset złotych. Samo zdrapywanie daje poza tym dużo radości, dlatego taki ślubny upominek jest dobrym pomysłem.

W poszukiwaniu dalszych inspiracji pomoże serwis https://wedding.pl/inspiracje/prezenty-slubne/. Znajdziecie tam wiele urzekających pomysłów na prezenty ślubne, które sprawią wiele radości Państwu Młodym i będą dla nich wspaniałą pamiątką. W ten wyjątkowy dzień warto dodatkowo wywołać uśmiechy na twarzach Nowożeńców.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki