Tydzień Seniora – Jaworznianie Seniorom

Dobiegający końca Tydzień Seniora to przedsięwzięcie pożyteczne. Od 25 września do 1 października jaworzniccy seniorzy brali udział w licznych prelekcjach, koncertach i spotkaniach. Prelekcje dały im do myślenia a koncerty wprawiały w dobry nastrój. W sobotę 30 sierpnia zaproszono seniorów na Rynek na prezentacje artystyczne „Jaworznianie Seniorom”. Na pytanie czy taki cykl imprez kierowanych do seniorów jest dla nich ważny padały odpowiedzi wyłącznie entuzjastyczne.

REKLAMA

Na scenie seniorów zabawiały przedszkolaki z PM nr 12, tancerze Szkoły Tańca Sukces i Szkoły Tańca Elite, w gimnastyce artystycznej prezentowały się zawodniczki z MCKiS. Dąbrowianki przygotowały na tę okazję kabaret pt. „W poczekalni”, w programie na wesoło prezentowały się Ciężkowianki, Dziecięcy Zespół Folklorystyczny Lajkonik ze SP nr 16 odtańczył lasowiaka. UTW reprezentował zespół Hula Donna. Nie były to jedyne propozycje kulturalne tego atrakcyjnego tygodnia dla seniorów.

Do prac plastycznych zachęcał Klub Robótek Ręcznych z Biblioteki, Klub Babski Magiel z filii Biblioteki na Gigancie a Klub Podłęże udowadniał, że malowanie na szkle nie jest trudne. JUTW prezentował rękodzieło artystyczne swoich słuchaczek. Wśród seniorów na Rynku byli wyłącznie tacy, którzy otwarci są na nowe wrażenia, lubią wspólną zabawę i nie są marudami.

Takim seniorom pozazdrościć pogody ducha i optymizmu. Lepszego lekarstwa na dobrostan dla seniorów nie wymyślono.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki