W Jeleniu seniorzy rozmawiali o bezpieczeństwie

Seniorzy w Jeleniu, w ramach akcji „Akademia Bezpieczeństwa” wzięli udział w warsztatach „Starsi = Bezpieczni”. Program jest skierowany do osób starszych szczególnie narażonych na działania oszustów, naciągaczy i złodziei.

REKLAMA

Spotkanie było okazją nie tylko do uzyskania informacji, w jaki sposób reagować w sytuacjach trudnych i jak stać się bardziej asertywnym i wyczulonym na próby oszustwa, ale także do wymiany poglądów na te tematy.

Uczestnicy warsztatów chcieli dowiedzieć się czegoś więcej na temat bezpieczeństwa. Mówiono między innymi o oszustwach „na wnuczka” oraz o tym, jak uchronić się przed naciągaczami.
Z seniorami spotkała się także Krystyna Banasik – miejski Rzecznik Konsumentów w Jaworznie – która wyjaśniała m.in. zasady reklamacji.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Jaworznie, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie oraz Straż Miejską.

Kolejne spotkania z seniorami odbędą się dzisiaj (21 września) w OSP Dąbrowa Narodowa oraz 22 września 2017 r. (piątek) w Bibliotece Miejskiej. Wszystkie spotkania odbędą się w godzinach od 14:00 do 15:00.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki