Elektryczne taksówki będą jeździły po Jaworznie

Nie ulega wątpliwości, że samochody elektryczne stanowią przyszłość motoryzacji. Być może za niedługo na ulicach naszego miasta będą jeździć nie tylko autobusy elektryczne, ale także taksówki. Aby plany zmieniły się w realne działania, zmianami muszą być zainteresowani przede wszystkim taksówkarze.

REKLAMA

W porównaniu do aut spalinowych zaletą elektrycznych jest ich ekologiczne oddziaływanie na środowiska. Auto elektryczne są proste w obsłudze, ciche i nie emitują spalin.

Dla kierowców, mieszkańców i przedsiębiorców w urzędzie miejskim zorganizowano spotkanie informacyjne w sprawie stworzenie warunków do rozwoju floty elektrycznych taksówek w Jaworznie pod szyldem Electric Taxi. Jest to jedno z pierwszych przedsięwzięć w ramach Programu E-Mobility.

Kierowcy, którzy chcieliby zamienić swoje samochody spalinowe na elektryczne, dowiedzieli się m.in. jakie będą koszta i korzyści płynące z przejścia na elektryczne taksówki.

Z założenia programu elektryfikacji motoryzacji kierowcy elektrycznych taksówek zapoznawać mają mieszkańców z zaletami auta elektrycznego: jego ekonomicznością i ekologicznością (brak emisji spalin), a tym samym wagą dla poprawy stanu powietrza w warunkach miejskich.

Wprowadzanie na ulice samochodów elektrycznych wiąże się takę z m.in. rozwojem infrastruktury (np. szybkich ładowarek).

Na początek w Jaworznie powinno pojawić się kilkanaście takich taksówek.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki