Policjant z Jaworzna w charytatywnej sztafecie

Od września grupa „MUNDUR NA ROWERZE” organizuje sztafetowy rajd rowerowy dookoła Polski pod nazwą „Kręcimy dla Marcina”. Trasa prowadzi przez 79 miast, w tym przez miasta województwa śląskiego. Do charytatywnej sztafety rowerowej przyłączył się również sierżant sztabowy Marcin Rożnawski z Komedy Miejski Policji w Jaworznie.

REKLAMA

Policjanci zaangażowani w akcję kręcą kilometry dla chorego policjanta – Marcina z Rzeszowa, u którego około dwa miesiące temu zdiagnozowano nowotwór o nazwie mięsak. Chcąc oni aktywnie pomóc swojemu koledze i przy okazji włączyć się z zbiórkę pieniędzy na jego leczenie.

Wsparcie dla policjanta i inicjatywę zorganizowania sztafety charytatywnej zaproponowali mundurowi zrzeszeni w nieformalnej grupie na portalu społecznościowym, która nosi nazwę „Mundur na rowerze”. Łączy ich służba, pasja- jazda na rowerze, ale także chęć niesienia pomocy innym.

Ideą rajdu jest nie tylko propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, ale przede wszystkim zbiórka środków na leczenie chorego policjanta.

Głównym symbolem grupy są cztery ogniwa łańcucha w kolorach niebieskim, szarym, czerwonym i zielonym, symbolizujące zrzeszone w niej formacje. Bransoletka w takich kolorach jest przekazywana przez uczestników rajdu, jako pałeczka w sztafecie.

Cały rajd objęty jest honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Rzeszowie oraz Prezesa Podkarpackiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Z pomocą tego ostatniego został otwarty rachunek bankowy, na który można wpłacać środki na wsparcie leczenia Marcina.

Osoby, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy
Odział w Przemyślu
ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl
90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

w tytule wpłaty „Mundur na rowerze” – darowizna dla Marcina

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/
A także na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie.

[vc_facebook[

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki