Wandale naprawiają swoje szkody

Zniszczone makieta kopalni Jacek Rudolf i barierki obok budynku socjalnego przy ulicy Północnej 9c – w tych dwóch przypadkach udało się wyegzekwować od sprawców naprawienie szkód, które wyrządzili lub pokrycie kosztów naprawy.

REKLAMA

Przypomnijmy, na plantach zniszczone zostały archiwalne zdjęcia. Zostały one pomalowane flamastrami oraz częściowo zerwane. MZNK zgłosił sprawę na policję i jednocześnie wystosował do sprawców informację, że jeżeli naprawią szkody, MZNK rozważy wycofanie zgłoszenia. Ta akcja poskutkowała, ponieważ do jednostki zgłosiły się osoby, które oświadczyły na piśmie, że są autorami napisów na planszach ze zdjęciami szybu Jacek Rudolf. Własnoręcznie usunęły napisy, do których się przyznały.

Nie tylko na plantach udało się wyegzekwować od sprawców dewastacji naprawienie szkód. We wrześniu zostały zniszczone barierki przy schodach znajdujących się obok budynku socjalnego przy ulicy Północnej 9c. Koszty naprawy wyniosły kilka tysięcy złotych. Dzięki współpracy z Komendą Miejską Policji udało się znaleźć sprawcę zniszczeń, który zobowiązał się do pokrycia kosztów naprawy.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE