Poznaliśmy najlepszych przedsiębiorców w Jaworznie

Jaworznicka Izba Gospodarcza zakończyła pierwszą edycję konkursu „Przedsiębiorcze Jaworzno”. 24 listopada na uroczystej gali zaprezentowano najlepszych w tym roku przedsiębiorców i firmy z terenu miasta. Konkurencja była spora.

REKLAMA

Pod koniec września kapituła, składająca się m.in. z przedstawicieli zarządu JIG, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Urzędu Miasta w Jaworznie oraz niezależnych autorytetów gospodarczych, wybrała finalistów, spośród których po dwóch miesiącach wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Oto oni:

  • Jaworznicki Przedsiębiorca – Menadżer 2017: Krzysztof Czuszek z firmy Artcom.

  • Jaworznicka Firma Roku 2017 – powyżej 50 pracowników: ZPUH Best-Pest,

  • Jaworznicka Firma Roku 2017 – do 50 pracowników: Grupa Cargo,

  • Jaworznicka Firma Społecznie Odpowiedzialna 2017 – powyżej 50 pracowników: ICB Pharma,

  • Jaworznicka Firma Społecznie Odpowiedzialna 2017 – do 50 pracowników: Sklep Ogólnospożywczy Teresa Kondoszek.

– Nasz konkurs promował ideę przedsiębiorczości, lokalne firmy i ich produkty. Wybieraliśmy nie tylko spośród członków Izby. Wyróżniliśmy osoby i firmy, które mogą pochwalić się sukcesami o wymiarze lokalnym, ale i szerszym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Oczywiście gratuluję tegorocznym zwycięzcom, ale także finalistom. Wybór był naprawdę trudny, bo wszyscy zasługiwali na uznanie. Mam nadzieję na jeszcze liczniejszy udział przedsiębiorców w przyszłorocznej edycji konkursu – mówi Jerzy Zamarlik, prezes Jaworznickiej Izby Gospodarczej.

Gala okazała się wielkim świętem lokalnej przedsiębiorczości. Wśród jej licznych uczestników znaleźli się między innymi komisarz Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego i usług Elżbieta Bieńkowska, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa, prezydent Jaworzna Paweł Silbert, przewodniczący Rady Miasta w Jaworznie Wiesław Więckowski, naczelnik Urzędu Skarbowego w Jaworznie Paweł Jedynak.

Projekt „Przedsiębiorcze Jaworzno” to kompleksowa inicjatywa JIG. Obok konkursu przeprowadzono również cykl szkoleń dla przedsiębiorców i młodzieży szkół średnich, propagujących ideę przedsiębiorczości oraz jej znaczenie dla miasta i mieszkańców.

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków województwa śląskiego, jego partnerem był Urząd Miasta w Jaworznie, a sponsorem bank PKO BP.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki

2 KOMENTARZE