Widzisz – reaguj. Śmieciowe problemy na Gigancie i OTK

Wywóz śmieci wielkogabarytowych też kuleje – pisze do redakcji pan Marcin. Śmieci wielkogabarytowe na stanowisku kontenerowym na Gigancie powinny być odebrane 14 listopada – pisze dalej mieszkaniec

REKLAMA

20 listopada sprawdziliśmy, jak wygląda stanowisko kontenerowe na Gigancie – śmieci nadal nie zostały odebrane.

Pan Marcin dodaje – Nie wspominając o śmieciach komunalnych. Taki widok jest ciągle. Poza tym nowo powstałe stanowisko kontenerowe jest zrobione bez wyobraźni i chyba z jak najmniejszą możliwą higieną, kiedy to trzeba wędrować wzdłuż tego okropnego widoku. A gdzie miejsce na wielkie gabaryty? Tylko czekać, aż okoliczne bloku się zaszczurzą. Jeśli AVR do tego czasu nie uporało się z brakiem personelu albo specjalnie tnie koszty, żeby coś zarobić, to powinno odpowiadać za tę sytuacje.

Zalegające odpady biodegradowalne na OTK

Z prośbą o interwencję zwróciła się do nas również mieszkanka Osiedla Tadeusza Kościuszki. Od dłuższego czasu przy stanowisku kontenerowym przy ul. Szymanowskiego leżą worki z odpadami biodegradowalnymi. Mieszkanka wielokrotnie dzwoniła i przypominała o odebraniu worków – na razie bezskutecznie.

Przypominamy – Odpady biodegradowalne.  Aktualnie przechodzimy szczyt odbioru odpadów biodegradowalnych, głównie opadłych liści drzew. Przypominamy, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej z jednego stanowiska kontenerowego w zabudowie wielorodzinnej odbieranych jest ok. 12 worków (odpowiednik pojemnika na odpady o pojemności 1,1 m3) tygodniowo. Natomiast z zabudowy jednorodzinnej 5 worków tygodniowo na dom. (źródło MZNK)

Widzisz – reaguj

Starając się pomóc firmie AVR w utrzymaniu porządku, prosimy Państwa o przysyłanie informacji gdzie i kiedy należy zainterweniować. Gdzie są przepełnione kubły i zanieczyszczone stanowiska kontenerowe. Można to robić drogą internetową na adres portal@jaw.pl, przez stronę jaw.pl, Facebook.com/jawpl oraz wysyłać MMS na numer 733 180 333. Wszystkie te zdjęcia wraz z adresem i godziną będziemy publikować na stronie www.jaw.pl.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki