Fundacja Koty z Kociej kwestowała

Wszystko zaczęło się 3 lata temu, kiedy to Pani Katarzyna przechadzając się ul. Kocią zauważyła kotkę. Wtedy to postanowiła ją nakarmić. Fundacja Koty z Kociej karmi je do dnia dzisiejszego.

REKLAMA

Wolontariusze z Pierwszego LO w Jaworznie przygotowali programy artystyczne. Wspólne zabawy z najmłodszymi, kolędowanie, malowanie buziek. Wszystko to tylko tło dla zbiórki publicznej Pomoc Dla Kotów. W sobotnie popołudnie w Galerii Galena można było ofiarować na rzecz fundacji karmę oraz pieniążki. Te ostanie pomogą zapewnić opiekę weterynaryjną prawie 80 kotom. Rozmieszczone w tymczasowych domach, szukają swoich nowych właścicieli. Brak profilaktyki i niewiedza ludzi na temat sterylizacji pupili powoduje nadmierne rozmnażanie dachowców. Z tego powodu często są porzucane, co doprowadza do ich bezdomności , a ta w naszym mieście jest duża. Fundacji zależy więc nie tylko na ratowaniu kotów, ale także na podniesieniu świadomości społecznej względem rozrodczości zwierząt.

Choć publiczna zbiórka na rzecz kotów była zorganizowana po raz drugi, to przez cały rok można wpłacać datki na konto. Nr konta podany jest na stronie facebooka fundacji.