Jakie aspekty powinno uwzględniać dobre ubezpieczenie turystyczne?

REKLAMA

Okres noworoczny, ale także ferie zimowe to czas idealny do wyjazdu za granicę w celach wypoczynkowych. Europejskie kurorty zachęcają nas do oddania się szaleństwu na śniegu, a malownicze zakątki pozwalają wypocząć jak nigdzie indziej. Zanim zabierzemy się do szusowania, warto pomyśleć o ubezpieczeniu w razie ewentualnych wypadków. Jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, decydując się na jego wykupienie?

Jakie ubezpieczenie powinniśmy wybrać, decydując się na zimowy urlop za granicą?

Wybierając ubezpieczenie za granicą, które chroni nas przed finansowymi następstwami nieprzewidzianych wypadków, warto zwrócić uwagę na aspekty takie jak:

  • ogólne warunki ubezpieczenia

Można znaleźć je na stronach internetowych konkretnych ubezpieczycieli, na przykład na tej stronie fuko.pl/ubezpieczenia/turystyczne/zagranica.

  • polisa na leczenie

Niestety możliwości leczenia w ramach Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego wydane przez ZUS są niewystarczające w przypadku korzystania z opieki zdrowotnej za granicą; posiadanie EKUZ wcale nie zwalnia z konieczności posiadania polisy turystycznej; dobra polisa pozwala uniknąć wysokich kosztów leczenia i hospitalizacji, wydatków związanych z transportem i opieką nad naszymi dziećmi w sytuacji, gdy będziemy potrzebowali natychmiastowej interwencji medycznej ratującej nasze zdrowie i życie.

  • ubezpieczenie w kwestii akcji ratunkowych i poszukiwawczych

W Polsce akcje organizowane przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (GOPR) i TOPR funkcjonują w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Zupełnie inaczej sprawa ma się poza granicami naszego kraju. Tam to osoba odpowiedzialna za zorganizowanie akcji, a więc sama osoba poszukiwana, jest obarczana kosztami przedsięwzięcia. Rachunek za zagubienie w górach może nas słono kosztować. Dlatego też lepiej wykupić dodatkową ochronę w postaci polisy i zabezpieczyć się przed następstwem tego typu nieszczęśliwego wypadku.

  • ochrona bagażu

Dobre ubezpieczenia turystyczne zawierają również ten punkt.

  • choroby przewlekłe

Poważne złamania i urazy, które wymagają specjalistycznego leczenia w zagranicznych klinikach, mogą być źródłem ogromnych kosztów. Ochroną przed dołkiem finansowym może być wykupienie odpowiedniej ochrony w postaci ubezpieczenia, m.in. takiego https://www.fuko.pl/ubezpieczenia/turystyczne.

Więcej na temat polis chroniących nas przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń podczas zagranicznego urlopu można przeczytać na stronie https://www.fuko.pl/.

- REKLAMA -

Zewnętrzne linki