MKS Andrychów pokonani

Nie pierwszy raz siatkarską potyczkę między MCKiS Jaworzno a MKS Andrychów oglądało grono kibiców zgromadzonych w hali sportowej. Jaworznianie zdobyli komplet punktów w meczu, tym samym zajęli trzecie miejsce w grupie piątej II ligi siatkówki mężczyzn.

REKLAMA

Od samego początku na parkiecie górowali jaworznianie. Z niewielką przewagą punktową raz po raz akcentowali swoją wyższość nad rywalami. Przy siatce swoją obecność zaznaczyli Bartosz Dzierżanowski oraz Damian Zborowski, którzy skutecznie blokowali kolejne ataki przyjezdnych. Jaworznianie serwowali gościom kolejne udane akcje, wygrywając pewnie pierwszego seta 25:17. Drugi set wyrównany był tylko w pierwszej fazie. Trener gospodarzy Mariusz Łoziński szybko zareagował na błędy w obronie. Reprymenda podczas przerwy technicznej dała rezultat. Jaworznianie błyskawicznie odskoczyli na 3 punkty. Skuteczne ataki Damiana Millera i Grzegorza Surmy doprowadziły do kolejnej piłki setowej. Surma nie wykorzystał okazji w pierwszym ataku, dając tym samym chwilową nadzieję na pozostanie w grze przyjezdnym. Nie pomylił się kolejny raz i ściął piłkę na pole gości, czym ustalił bliźniaczo podobny wynik z pierwszego seta na 25:17. Trzeci set już nie był tak różowy. Walka stała na wyrównanym poziomie niemal do samego końca. Kibice MCKiS-u obawiali się ewentualnego przegranego seta. Jak bardzo siatkarze z Andrychowa byli głodni punktu, można było się przekonać podczas jednej akcji, w której bombardowanie z obu stron nie miało końca. Ile razy piłka przy stanie 5:5 piłka przekroczyła taśmę siatki, nie sposób było policzyć. Tą długą zagrywkę na szczęście naszych siatkarzy zakończył przyjezdny Mateusz Jarzyna, który niefortunnie skierował piłkę wprost na siatkę. „Ziarnko do ziarnka” i tak przy kolejnych skutecznych ścinkach Zborowskiego oraz dzielnej postawie Surmy w ataku i obronie, jaworznianie zdołali uzyskać dwupunktową przewagę. Piłkę meczową zagrywał Surma. Zagrywka była na tyle skuteczna, że goście nie potrafili odpowiedzieć skutecznym atakiem, nasi siatkarze za to „dobili gwóźdź do trumny” i ustalili wynik seta na 25:22.

Nieliczni, za to głośni kibice z Andrychowa przybyli do Jaworzna, by dopingować swoich zawodników. Równie głośno po meczu kibice nawoływali do zmiany trenera siatkarzy MKS Andrychów.

MCKiS Jaworzno – MKS Andrychów 3:0

Jaworznianie po 13 kolejce tracą 2 punkty do lidera grupy TS Volley Rybnik (34 pkt)

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki