W piątek na stacji Jaworzno Szczakowa funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli interwencję do trzech nieletnich dziewczyn, których zachowanie wskazywało, że są pod wpływem alkoholu. Nastolatki w wieku od 13 do 14 lat miały odpowiednio 0,46; 0,63 i 1,22 promila alkoholu.

REKLAMA

26 stycznia br. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Jaworznie Szczakowej, pełniąc służbę na stacji PKP Jaworzno Szczakowa zauważyli podejrzanie zachowujące się młode dziewczyny, których zachowanie wskazywało, że mogą być pod wpływem alkoholu.

Podczas interwencji okazało się, że są osobami nieletnimi w wieku od 13 do 14 lat. Funkcjonariusze SOK wezwali na miejsce patrol Policji z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Nastolatki zostały następnie przebadane na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wykazało kolejno 0,46; 0;63 i 1,22 promila alkoholu.

Nietrzeźwe nastolatki zostały przekazane do dyspozycji Komendy Policji w Jaworznie, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające w sprawie.

Źródło: http://www.kgsok.pl