REKLAMA

Czy właśnie zaczyna się twoje nowe życie w tętniącej życiem stolicy Polski? Robisz krok w stronę samorozwoju, poszerzasz horyzonty kariery i znalazłeś tu pracę marzeń lub wymarzony kierunek studiów? A może znudziło Cię zwykłe, szare miasto i postanowiłeś przeprowadzić się do wiecznie żywej Warszawy? W każdym z tych przypadków powinieneś obeznać się ze wszystkim, co może cię tu czekać. Z tego artykułu dowiesz się, co warto zwiedzić i gdzie znajdują się najpiękniejsze miejsca. Jeśli odpowiednio się do tego przygotujesz, zadomowisz się tu szybciej niż myślisz.

Mieszkanie

Zacznijmy jednak od lokum. Martwisz się, bo nie masz jeszcze mieszkania? To nawet lepiej! Warto najpierw rozejrzeć się w terenie i zastanowić się, czego właściwie ci potrzeba. Zdecydowanie najważniejszymi cechami dobrego mieszkania są jego metraż oraz lokalizacja. Lokal musi być na tyle duży, by pomieścił wszystkie niezbędne przedmioty i… osoby. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym będzie na pewno też zjawiskowy widok z okna – może na panoramę miasta? Codziennie rano wyglądać z takiego okna to byłoby coś! Pozwala to lepiej zacząć dzień i z większym entuzjazmem mierzyć się z trudnymi początkami życia w innym środowisku. Jeśli będziesz miał chwilę czasu, to urządź mieszkanie po swojemu – ma to być przede wszystkim twoja oaza spokoju. Po całym dniu walki z całym światem musisz tam wracać i myśleć „to moje miejsce na ziemi”. Przez to również wyrażasz siebie, a znajomi odwiedzający cię, będą mogli lepiej poznać ciebie i twój gust. Do przyjemnego dla oka mieszkania łatwiej zapraszać innych ludzi. Jeśli interesują cię większe, zaaranżowane z gustem i smakiem przestrzenie, zainteresuj się apartamentami w Warszawie, W końcu komfortowe mieszkanie to pierwszy krok w stronę udanego życia w stolicy.

Pałac Kultury i Nauki

Czas przejść do największych atrakcji stolicy, w okolicy których warto szukać idealnego mieszkania dla siebie. Niewątpliwie najbardziej kojarzonym z Warszawą obiektem jest Pałac Kultury i Nauki. Możesz zapisać się i zwiedzić PKiN od środka. Co więcej, na górze znajduje się taras widokowy (czynny codziennie), z którego możesz obejrzeć panoramę miasta. W środku znajdziesz też teatry, muzea, kino, uczelnie, restauracje i kawiarnie, pocztę i pasaż handlowy. W takim razie możesz spędzać czas zarówno na zwiedzaniu, jak i na zabawie.

Stare Miasto

Głównymi zabytkami wartymi uwagi w Starym Mieście są: Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Katedra św. Jana, Szlak Kulturalnych Piwnic Starego Miasta oraz Pomnik Syrenki. Nie wiem czy wiesz, ale znajduje się tam również Krakowskie Przedmieście, którego obecności w stolicy dziwi się wielu przyjezdnych. Efektowną atrakcją jest tam taras widokowy, z którego podobnie jak w Pałacu Kultury i Nauki, możesz zobaczyć Warszawę z wysokości. Widok zapiera dech w piersiach.

Ogród Saski

Jest to jeden z najstarszych parków, które znajdują się w Polsce. Powstał w 1727 roku. Możesz obejrzeć w nim wiele starych – liczących nawet 200 lat – drzew, z których trzy są pomnikami przyrody. Warta uwagi jest przede wszystkim fontanna, zaprojektowana przez Henryka Marconiego w latach 1853-1855. Oprócz niej, w Ogrodzie Saskim znajdziesz również: kamień Tchorka, pomnik Marii Konopnickiej, niewielki staw, pałac Błękitny oraz kamień ustawiony z okazji 200-lecia oddania owego ogrodu do użytku publicznego.

W Warszawie znajduje się bardzo wiele atrakcji – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych lub całych rodzin. Trudno wymienić je wszystkie i jeszcze trudniej wybrać kilka najważniejszych spośród nich. Musisz sam wszystko obejrzeć na żywo i zdecydować, w której okolicy najlepiej zamieszkać. Najpierw dokonaj przeglądu apartamentów w Warszawie, a później skonfrontuj to z okolicą. Czasu na zwiedzanie na pewno nie braknie!

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki