Kolejne sukcesy Klubu Sportów Walki SATORI Jaworzno

Klub Sportów Walki „Satori” Jaworzno odnosi kolejne sukcesy w Ogólnopolskiej Lidze Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu oraz Ogólnopolskim Turnieju Dzieci i Młodzików w Judo, w których wychowankowie trenera Łukasza Proksy godnie reprezentowali jaworznickie barwy, odnosząc wiele zwycięstw i zdobywając kilkanaście medali.

REKLAMA

Katowicka hala MOSiR w dniu 10 marca była gospodarzem trzeciej w tej edycji Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-jitsu. W zawodach organizowanych przez Śląski Związek Ju-jitsu startowali zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno i dzięki dobrej postawie na macie wywalczyli jedenaście medali. Pierwsze miejsca wywalczyli: Aleksandra Masternak kat. -48kg, Hanna Kałuża kat. –
44kg, Adela Niciarz kat.-40kg oraz Szymon Łąka kat. -34kg. Drugie lokaty zajęli: Szymon Kałuża kat. – 27kg, Aleksander Olszówka kat. -34kg oraz Dawid Machna kat. -42kg. Na trzecich pozycjach uplasowali się: Paweł Kozakiewicz kat. -41kg, Zofia Machna kat. -20kg oraz Joanna Kozakiewicz kat. -36kg. Tuż za podium na piątym miejscu znalazł się Adam Łąka kat. -27kg.
Tydzień później dnia 18 marca w hali MOSiR w Sosnowcu odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzików w Judo. W olimpijskiej dyscyplinie rywalizowało ponad trzystu sportowców
reprezentujących kilkanaście klubów z całego kraju. Młodzi zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno pod okiem trenerki Darii Mamicy po bardzo widowiskowych walkach wywalczyli: złota Adela Niciarz kat. -40kg, Dawid Machna kat. -42kg oraz Miłosz Królczyk kat. -22kg, srebra Adam Łąka kat. – 27kg i Szymon Łąka kat. -34kg, oraz brąz Grzegorz Guja kat. -23kg.
Start w zawodach odbył się w ramach zadania ”Ju-jitsu i Judo: Trening czyni mistrzem” wspieranego przez Urząd Miasta Jaworzna. Wszystkich sympatyków sztuk i sportów walki zapraszamy do wspólnych treningów Ju-jitsu i Judo, które odbywają się w halli sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6 w Jaworznie.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki