REKLAMA

Pierwsze nieśmiałe promienie słońca przypominają nam o tym, że już niebawem długi weekend ładnie przechodzący w majowe święta. Dlaczego więc nie wykorzystać sprzyjającego układu kalendarza i nie wybrać się – chociażby na krótki – wypoczynek za granicę? Poznajcie nasze 3 propozycje w tym temacie.

Propozycja pierwsza: Hiszpania

Wspaniała, pachnąca pomarańczami i winem, Hiszpania to ten punkt na europejskiej mapie, którego po prostu nie można ominąć. Na uwagę zasługuje chociażby magiczna Barcelona – z Placem Królewskim, Kolumną Kolumba oraz katedrą św. Krzyża i św. Eulalii. To również miasto, w którym tworzył Antonio Gaudi – jeden z najwybitniejszych architektów na świecie. To spod jego ręki wyszły projekty Casa Vicens – domu stworzonego dla zamożnego przedsiębiorcy. Hiszpania to oczywiście nie tylko Barcelona, to również wiele innych pięknych zakątków. Warto zajrzeć chociażby na stronę http://dreamtours.pl/wakacje/hiszpania, aby poznać więcej szczegółów.

Propozycja druga: Egipt

Egipt znamy jeszcze z czasów szkolnych, kiedy uczyliśmy się o powstaniu piramid i o tajemniczych mumiach. Historia faraonów do dziś rozbudza naszą wyobraźnię i skłania do myślenia o historii w zupełnie inny sposób. W mieście starożytnych tajemnic i zagadek nie zabraknie emocji i wyjątkowych chwil. Będzie też wiele okazji do poznania wspaniałych zabytków klasy światowej i do zrobienia zdjęć słynnej piramidzie Cheopsa oraz piramidzie Chefrena http://dreamtours.pl/wakacje/egipt. Egipt to również możliwość poznania zupełnie innej kultury, w większości kształtowanej przez islam. To także szansa na przygotowanie organizmu do wyższych temperatur i dostarczenie sobie witaminy D3, odpowiedzialnej za nasz dobry nastrój. Zażyj kąpieli słonecznych na malowniczych plażach Egiptu!

Propozycja trzecia: Bułgaria

Bułgaria przez wielu kojarzona jest z miejscem tanich wycieczek do kraju byłego bloku radzieckiego. Dziś na tę część Europy patrzymy zdecydowanie łaskawszym okiem, co widać chociażby po informacjach zawartych na stronie http://dreamtours.pl. Jesteśmy w stanie – w znacznie większej mierze niż jeszcze 30 lat temu – docenić wyjątkowy koloryt, który zastaniemy na miejscu. Bułgaria to fantastyczne miejsce do beztroskiego wylegiwania się na plaży, ale także do kulinarnych podróży http://dreamtours.pl/wakacje/bulgaria. Kraj ten to prawdziwe królestwo róż – stąd pochodzą jedne z najsmaczniejszych konfitur z płatków róży, ale także olejki, syropy i wody różane. Bułgaria pełna jest turystycznych kurortów, w których można rozkoszować się lokalnymi smakami i znanym na całym świecie winem Sophia. Ciekawym kierunkiem podróży może być też Chorwacja http://dreamtours.pl/wakacje/chorwacja. Warto poznać europejski kraj na własnej skórze i przeżyć być może przygodę swojego życia.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki