Od dziewięciu lat młodzież Ochotniczych Hufców Pracy ze śląska uczestniczy w rywalizacji indywidualnej w siłowaniu na prawą rękę.

REKLAMA

Na hali sportowej jaworznickiego MCKiS-u spotkali się reprezentanci młodzieży z Siemianowic Śląskich, Tychów, Pszczyny, Wisły, Jaworzna, Rybnika, Bielska – Białej, Żywca, Częstochowy, Myszkowa, Sosnowca oraz Dąbrowy Górniczej.

Młodzi adepci siłowania pod okiem jednego z najbardziej utytułowanego zawodnika w Polsce i na świcie w dziedzinie armwrestlingu Mariusza Grochowskiego zgodnie z regulaminem Polskiej Federacji Armwrestlingu rozegrali pojedynki w trzech kategoriach wagowych dla chłopców i kategorii open dla dziewcząt.

Po dokładnym zważeniu każdego startującego zawodnika i przeprowadzaniu niezbędnej rozgrzewki, młodzi amatorzy siłowania przystąpili do pojedynków eliminacyjnych, by w konsekwencji wyłonić poszczególnych zawodników do półfinałów, a następnie finałów.

Tytuł mistrza w kategorii wagowej do 65 kg wywalczył Marcin Kot z Częstochowy. Drugie miejsce zajął Piotr Tomaszko z Wisły, a tuż za nim uplasował się Karol Łaskawiec z Sosnowca. W kategorii wagowej do 80 kg najlepiej wypadł Konrad Lorek z Tychów, Rafał Piecha z Żywiecczyzny uplasował się na drugiej pozycji, a brąz wywalczył zasłużenie Igor Owczarz z Dąbrowy Górniczej .

W najcięższej kategorii wagowej powyżej 80 kg najsilniejszy okazał się Jakub Biernat z Żywca, jaworznianin Piotr Gawłowski zdobył srebrny medal, a Mateusz Biernat z Żywca uplasował się na trzeciej pozycji.

W kategorii „open” dziewcząt laur zwyciężczyni zdobyła Julia Gwóźdź z siemianowickiego hufca, tuż za nią na drugiej i trzecie pozycji znalazły się odpowiednio Dominika Chromy z Jaworzna oraz Beata Pilch z Wisły.

Zdobyte punkty przez poszczególnych zawodników pozwoliły na wyłonienie zwycięzców w kategorii drużynowej, gdzie ręce w geście triumfu unieśli uczestnicy z Częstochowy. Drugie miejsce wywalczyli jaworznianie, a trzecią pozycję siłacze z Rybnika.

Na zakończenie Wojewódzki Komendant Arkadiusz Sobków, sędzia Mariusz Grochowski oraz prodziekan Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Agnieszka Kowalczyk, wręczyli najlepszym zawodnikom i zawodniczkom pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Śląską WK OHP. Fundatorem medali i pucharów dla zawodników była Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa w Jaworznie

Armwrestling to rozwijająca się dyscyplina sportu, w której nie chodzi tylko o siłę, ale również o spryt i odpowiednie techniki pokonywania przeciwnika, których jest blisko pięćdziesiąt.

JM

1 KOMENTARZ