Turniej fanclubów za nami – o zwycięstwie decydowały karne

Można by rzec, światowo zrobiło się w Jaworznie. A to za sprawą fanów znanych klubów piłkarskich. W sobotę w hali widowiskowo – sportowej odbył się IX Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Halowej Fanclubów Zespołów Europejskich – Jaworzno 2018

REKLAMA

Oprócz kibicowania swoim drużynom, sami grywają na boiskach. Do Jaworzna zjechali się, by pokazać swoje umiejętności piłkarskie w rozgrywkach halowych. Barcelona, Porto, Manchester, Madryt, Mediolan – to tylko niektóre miasta europejskich klubów futbolowych. W sumie 12 ekip, podzielonych na dwie grupy walczyło o cenne puchary. Nie było łatwo,  a poziom zmagań w IX turnieju ogólnopolskim był względnie wyrównany. W meczach o trzecie i pierwsze miejsce decydowały karne. O trzecie miejsce bój stoczyli Atletico Madryt z Fan Club Barca Polska. Do końcowego gwizdka wynik na tablicy nie zmienił się od początku gry. Karne wyłoniły zwycięzcę, został nim Atletico Madryt, który pokonał rywali 3:2. W finale zmierzyli się Milan Club Polonia z Barcelona Veteranos. Po remisowym wyniku w przepisowym czasie gry 1:1, w karnych Milan pokonał Barcelonę 3:1. Europejskie kluby nie mogą narzekać na brak fanów, nazwiska piłkarzy  na koszulkach zakładają również najmłodsi.

Najlepszym bramkarzem został Ireneusz Górny z Barcelona Veteranos. Z tego samego klubu nagrodę za króla strzelców zdobył Michał Ciesielczyk (5 goli). Nagrodę fair play otrzymał Tomasz Czarnecki z Fan Club Barca Polska, natomiast najlepszym zawodnikiem na boisku został Adrian Gradek z Milan Club Polonia I.

Miejsce I –  Milan Club Polonia

Miejsce II – Barca Veteranos

Miejsce III – Atletico Madryt

Miejsce IV – Fan Club Barca Polska

Jarosław Gałecki

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki