REKLAMA

Wypadki drogowe oraz wszelkie stłuczki zdarzają się dosyć często na drogach. W przypadku, gdy jesteś poszkodowany, przysługuje ci wypłacenie ubezpieczenia na pokrycie szkód. Jednak często bywają one zbyt niskie, aby zapłacić wszystkie koszty napraw samochodu. W takim razie co zrobić gdy dostałeś zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy? Jak uzyskać dopłatę?

Wypadki drogowe oraz wszelkie stłuczki zdarzają się dosyć często na drogach. W przypadku, gdy jesteś poszkodowany, przysługuje ci wypłacenie ubezpieczenia na pokrycie szkód. Jednak często bywają one zbyt niskie, aby zapłacić wszystkie koszty napraw samochodu. W takim razie co zrobić gdy dostałeś zaniżone odszkodowanie z OC sprawcy? Jak uzyskać dopłatę

Pierwsza wycena po kolizji jest zazwyczaj niższa, niż nam przysługuje. Jest to punkt wyjścia, z którego można wywalczyć wyższą kwotę. Nie musimy się godzić na tę zaproponowaną przez ubezpieczyciela. Mamy prawo do odzyskania takiej ilości pieniędzy, aby pozwoliło to na doprowadzenie pojazdu do stanu używalności. Formalności do załatwienia jest wiele, ale nie musisz wszystkiego robić sam. W internecie można znaleźć mnóstwo ofert specjalistycznych firm, które zajmą się całą sprawą. Jeśli chcesz skorzystać z dopłaty, firma JW GROUP zajmująca się dopłatami do odszkodowań odkupi szkodę od ciebie. W ten sposób unikniesz wiele nieprzyjemności, wynikających z walki o odzyskanie pełnej kwoty. Ominą cię rozprawy sądowe, więc tym samym oszczędzasz czas.

Gdy postanowisz wziąć sprawy w swoje ręce, masz kilka opcji. Pierwsza to udanie się do warsztatu i zlecenie wyceny zamiany części na sprawne. Co więcej, można domagać się nowych części, nawet jeśli w samochodzie wcześniej zamontowane były używane. Rzeczoznawca nie może uznać tego za wzbogacenie się, co jest częstym argumentem. Druga możliwość to zbieranie rachunków, aby później przedstawić koszty, jakie ponieśliśmy naprawiając auto. Nawet gdy zaproponowano nam część, kosztującą, na przykład 200 zł, możemy kupić taką za 2000 zł, biorąc fakturę. Ubezpieczyciel jest zobowiązany wypłacić nam poniesione koszty, jeśli części w aucie z wypadku były oryginalne. Możesz także po prostu iść do sądu. Wcześniej warto mieć przygotowany już kosztorys napraw, wykonany przez rzeczoznawcę aby wiedzieć, o jaką kwotę walczymy.

Zlecenie uzyskania dopłaty do odszkodowania firmie = Mniej nerwów i oszczędność czasu

Jak widać, samodzielnie można załatwić sprawę, chociaż nie jest powiedziane, że przejdzie to bezproblemowo. Czynności zabiorą nam mnóstwo czasów i nerwów. Dlatego pomóc nam w tym mogą wcześniej wspomniane firmy. Zostaje spisana umowa, na podstawie której szkoda zostaje sprzedana. Pieniądze za szkodę zostają przelane na konto poszkodowanego, który już od tej pory nie może dochodzić odszkodowania od ubezpieczyciela. Aby móc zacząć pracę, poszkodowany jest zobowiązany jeszcze doręczyć niezbędne dokumenty szkodowe. Resztą nie musisz się już kompletnie martwić, eksperci zadbają, aby pieniądze pojawiły się na twoim koncie. Będą walczyć w twoim imieniu o odzyskanie całej kwoty. Niestety, zazwyczaj otrzymujemy tylko około dwadzieścia procent wartości całej szkody, więc naprawa jest przeprowadzana po kosztach. Firmy walczą o stuprocentowe oddanie pieniędzy, ponieważ samochód naprawiony byle jak może nie nadawać się do jazdy, albo będzie mniej funkcjonalny lub w gorszym stanie niż był przed stłuczką. Teraz odzyskiwanie zaniżonych odszkodowań jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko dzięki specjalistom, którzy znają się na swojej pracy.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki