REKLAMA

Im bogatsze społeczeństwo, tym większą wagę przywiązuje do estetyki, w której żyje. Polacy, choć są wciąż na dorobku, powoli doceniają nie tylko rzeczy funkcjonalne, ale również takie, które zaspokajają ich wizualne potrzeby i zamiłowanie do piękna. Jak urządzić ładny i zarazem praktyczny salon? Czego nie może w nim zabraknąć? Poznaj najnowsze światowe trendy w zakresie wystroju wnętrza i zainspiruj się nimi podczas własnych zakupów. Zaczynamy!

Eleganckie i wygodne sofy w subtelnych pastelach

O tym, że krótka drzemka czy relaks przed telewizorem to takie chwile w ciągu dnia, kiedy liczy się dla nas przede wszystkim wygoda, wiemy wszyscy. Odpowiedzią na tę silną potrzebę są nowoczesne sofy i narożniki, które mają dostarczać maksimum komfortu. Dlatego też producenci stawiają na proste czyste linie i prostokątne kształty. Współczesne kanapy mają sporą powierzchnię do siedzenia, a także – po rozłożeniu – zyskują dodatkową przestrzeń do spania. Jeśli chodzi o walory estetyczne, to tutaj na plan pierwszy wysuwa się kolor. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się kanapy tapicerowane o pastelowej lekkiej stylistyce. W polskich salonach gości nieśmiertelna szarość, delikatne błękity i pastelowy róż. W 2018 roku nieśmiało dołącza do nich także miętowa zieleń i ultraviolet. Nowoczesne fotele, krzesła i dodatki można znaleźć w sklepie z wyposażeniem wnętrz dotd.pl.

Inspiracje naturą. Botaniczne obrazy i rośliny doniczkowe

W nowocześnie urządzonym salonie, oprócz romantycznych pastelowych tkanin, nie może również zabraknąć roślinności. W zależności od tego, jak mocno oświetlonym pokojem dziennym dysponujemy, możemy zdecydować się na żywe rośliny doniczkowe lub ich wierne imitacje. W ostatnich latach producenci sztucznych kwiatów bardzo starają się, aby ich jakość nie odbiegała od wyśrubowanych oczekiwań.

Ci, którzy nie przepadają za roślinnością zbierającą kurz, mogą zdecydować się wprowadzić trochę natury do domowego wnętrza za sprawą miłych dla oka botanicznych obrazków. Wyglądają one niczym wyrwane z wiekowego zielnika znalezionego w czeluściach starej biblioteki. Wprowadzają do mieszkania jedyny w swoim rodzaju urok.

Futra, aksamity i szydełkowe pledy. Puszyste dodatki

W tym sezonie projektanci wnętrz zapowiedzieli wielki powrót futer. Sztucznych – rzecz jasna. Na neutralnych kolorystycznie kanapach i fotelach spotykamy swobodnie przerzucone puszyste białe futra. W tym sezonie ogromną popularnością będzie cieszyć się motyw zwierzęcy nawiązujący do piękna Afryki, a więc lamparcie cętki również są mile widziane. Tego typu dodatki można zestawiać z kolorami ziemi – zielenią, brązem, terakotą czy barwą piasku. Niejako na drugim biegunie wnętrzarskich trendów znajdziemy grubo tkane szydełkowe pledy oraz designerskie dodatki z aksamitu.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki