REKLAMA

Zmotywowany pracownik to pracownik efektywny. A na efektywności pracodawcom najbardziej zależy. Właśnie dlatego szukają przeróżnych sposobów na to, jak sprawić, by utrzymywać motywację swoich pracowników na najwyższym poziomie. Czy karty sportowe i kulturalne są skutecznymi praktykami motywacyjnymi? Warto się o tym przekonać, poznając zalety wykorzystania takiego środka motywacyjnego.

Motywacja dla pracownika

Warto sobie już na początku odpowiedzieć na pytanie – czy zapewnienie funduszy na sport, rekreację lub kulturę sprawi, że moim pracownicy będą efektywniej pracować? Na pewno. Ale ważniejsze jest pytanie: jakie mają preferencje.

Różni ludzie mają różne sposoby na wykorzystanie swojego czasu. Niektórzy lubią spędzić go na siłowni, grać w gry sportowe, a jeszcze inni wolą wziąć bilety do kina dla pracowników lub wybrać się na wystawę. Mądry pracodawca powinien zastanowić się, jakie rozwiązanie będzie dobre, by zadowolić wszystkich swoich podwładnych.

Rozwój poza godzinami pracy

Wszelkie aktywności na swój sposób rozwijają pracownika. Niektóre aktywności mogą sprawić, że pracownik nabierze umiejętności przydatnych w swoim zawodzie. W ten sposób nie wydając bagatelnych kwot na różnego rodzaju szkolenia, a jedynie przeznaczając mały zakres budżetu na środki motywacyjne dla swoich pracowników, można uzyskać właściwie taki sam efekt.

Jeśli chodzi o sport rozwijane są takie kompetencje miękkie jak determinacja, cierpliwość czy zdolność do zdrowej rywalizacji. Może to być szczególnie ważne w pracy związanej z handlem i różnego rodzaju negocjacjami.

W przypadku różnego rodzaju kultury pracownik jest w stanie rozwinąć swoją wrażliwość, poszerzyć swoje horyzonty i poszerzyć swoją wiedzę na różne tematy, co zdecydowanie się może przydać we wszelkiej pracy kreatywnej.

Karta sportowa czy kulturalna – co wybrać?

Zostaje jedynie wybrać, czy dla naszych pracowników będzie bardziej atrakcyjna karta sportowa, czy może jednak kulturalna. Na rynku występuje wiele firm oferujących narzędzia motywacyjne, ale na ich tle zdecydowanie wyróżnia się Edenred, który wśród swoich produktów ma kartę łączącą w sobie i sztukę, i aktywność fizyczną. Dzięki temu niezależnie od rodzaju pracowników – czy to dynamicznych i aktywnych, czy spokojniejszych i zainteresowanych sztuką – każdy znajdzie coś dla siebie z kartą sportową i kulturalną.

Szczegóły znajdziesz na stronie: http://www.edenred.pl/pl/karty-na-sport-kulture

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki