Zakochany robot to bajka przyszłości?

Czy w dalszej a może w bliższej przyszłości człowiek zbuduje cybermózg, który będzie miał emocje – pytamy przy okazji arcyciekawych warsztatów elektryczno/informatycznych.

REKLAMA

Warsztaty zorganizowało jaworznickie CKZiU, Stowarzyszenie Jaworznickiej Grupy Użytkowników Linuksa i Wydawnictwo ITStart. I tak w sobotę 7 kwietnia w Bibliotece Pedagogicznej grupa kursantów wysłuchała dwóch prelekcji – o budowie urządzeń inteligentnych i programowaniu inteligentnych budynków. Za najbardziej inteligentne urządzenie znawcy uznają pewną lodówkę.

Wydaje się, że maszyny umieją już bardzo wiele. Tak więc czy inteligentny dom będzie się sam, sprzątał?

Przy okazji prelekcji jaworznickie CKZiU rozdało międzynarodowe certyfikaty dla kursantów KKZ. Sprawę objaśnia dyrektor centrum.

Taki certyfikat jest silną kartą przetargową na współczesnym rynku pracy, daje wiele możliwości wyboru potencjalnego pracodawcy.

Wespół z Wydawnictwem ITStart jaworznickie CKZiU uruchamia zapisy na nowe kursy z możliwością uzyskania kwalifikacji zawodowych oraz międzynarodowych certyfikatów.

W każdym bądź razie Douglas Adams – brytyjski pisarz science fiction, przewiduje, że w przyszłości komputery będą różowe, pewnie też będą permanentnie w dobrym nastroju.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki