II Byczyński Byk – Rajd Rowerowy

W cyklu „Aktywne Jaworzno” zorganizowano w sobotę 30 czerwca imprezę pt. „II Byczyński Byk”. Wprawdzie jak twierdzą malkontenci tytuł ten nieco im się kojarzy z targami rolnymi, ale pal to licho, chodzi przecież o dobrą zabawę. I tak też było. Z rana rozpoczęto od II Byk Nordic Walking. Wystartowały 102 osoby. Jak poinformował nas organizator MCKiS ośmiokilometrowa trasa wiodła zielonymi terenami Byczyny. Nikomu nic złego się nie przytrafiło, wszyscy zameldowali się na mecie.

REKLAMA

O 11.00 rozpoczął się II Byk Szachowy. Partie rozgrywało 22 zawodników i jedna zawodniczka. Najmłodszy z nich liczył siedem lat. Przybyli m.in. z Katowic, Częstochowy i Krakowa. Jaworzno reprezentowało 14 szachistów. Wśród zawodników było pięciu mistrzów klasy międzynarodowej.

II Byk Rowerowy wystartował o 12.30. Siedemnastokilometrową trasę pokonało 192 uczestników. Po drodze podziwiali zielone tereny Byczyny. Wszyscy uczestnicy wyglądali na zapalonych rowerzystów.

Po południu zaplanowano Piknik na Byczyńskim Rynku, a w nim m.in.. występy artystyczne, bajka „Pchła Szachrajka”, zaśpiewają Byczyniaki. W konkursie ekologicznym rozdadzą cenne nagrody, a wieczorem przy muzyce na żywo będzie można potańczyć. Burzy z gradem nie zapowiadają więc może niektórzy z fantazją potańczą do północy.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki