piątek, 19 kwietnia, 2024

Polskie Guja Jiujutsu w Gruzji

Strona głównaNewsPolskie Guja Jiujutsu w Gruzji

Polskie Guja Jiujutsu w Gruzji

- Advertisement -

Z uwagi na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata Sport Jiujutsu, które pod patronatem gruzińskiego rządu odbędą się na Kaukazie, w Tbilisi zorganizowano Światowy Konwent World Sport Jiujutsu Organization. Przez sześć dni szkoleniowcy i sędziowie z Europy, Ameryki i Azji podnosili swoje kwalifikacje biorąc udział w praktycznych zajęciach treningowych, kursie sędziowskim oraz seminarium dla trenerów. Gospodarzem imprezy była Gruzińska Federacja Jiujutsu, której liderem jest mistrz Avtandil Mikadze (8. Dan Jiujutsu, 6. Dan Taekwondo). Wydarzeniu przewodził prezydent WSJO mistrz Tomasz Guja (8. Dan) z Jaworzna. W ramach konsultacji trenerów swoją wiedzą na temat technik walki dzielili się szkoleniowcy z Argentyny, Rumunii, Rosji, Gruzji i Polski.  Polskie Jiujutsu zaprezentowali między innymi: Rafał Wiernek z Jaworznickiej Szkoły Guja Jiujutsu oraz Mateusz Klęsk z Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jiujutsu, który w Gruzji został promowany na 1 mistrzowski stopień wtajemniczenia w Jiujutsu.

Konsultacje trenerów Jiujutsu w Tbilsi

Kurs sędziowski dla przyszłych arbitrów WSJO Sport Jiujutsu poprowadziła sędzia klasy międzynarodowej Anna Dziedzic z Chrzanowa. Uczestnicy kursu mieli okazję wykazać się wiedzą podczas Otwartego Turnieju w mocowaniu Jiujutsu i samoobronie sportowej 'Tbilsi 2018. Stosowne licencje sędziego WSJO uzyskali również Polacy, m.in. Renata Naczaj z Wołomina oraz Tomasz Dańko z Przemyśla.

Piątego dnia pobytu w Gruzji reprezentanci Polskiej Organizacji Jiujutsu udali się do miasteczka Kareli, gdzie dla zawodników miejscowego klubu Jiujutsu Tomasz Guja (8. Dan) i Tomasz Dańko (4. Dan) poprowadzili seminarium walki wręcz.

Seminarium polskiego Jiujutsu w Kareli

Dla uczestników Konwentu WSJO gospodarze przygotowali szereg atrakcji, w tym między innymi lokalne wycieczki i bankiety, którym towarzyszyła gruzińska muzyka, śpiew oraz znakomite miejscowe wino i kulinarne specjały. Popularnością cieszyły się zwłaszcza szaszłyki i nadziewane mięsem pierogi chinkali.

Opracowany w Jaworznie w latach 90-tych XX wieku efektywny system walki wręcz Guja Jiujutsu, zwany też polskim jiujutsu, z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Liczne organizacje, które uznały Tomasza Guję za lidera światowego Sport Jiuutsu funkcjonują obecnie w Europie, Oceanii, Azji , Afryce i Ameryce. Zorganizowanie Konwentu World Sport Jiujutsu Organization w Tbilisi zaowocowało powstaniem pierwszego oddziału Jiujutsu w Rosji na czele z mistrzem Dimitri Oganyan. W październiku Tomasz Guja będzie gościł w Rumunii. Z kolei w listopadzie odwiedzi Argentynę, Paragwaj i Brazylię, gdzie promować będzie polski system walki wręcz.

Reprezentanci Polskiej Organizacji Jiujutsu w towarzystwie przyjaciół z Rumunii, Gruzji i Argentyny.

KariMilewska

 

Informacja o treningach polskiego Jiujutsu:  tel. 505 444 000

- Advertisment -

Borys Budka w reakcji na manipulacje Pawła Silberta z wizytą na JOG

Minister Aktywów Państwowych odpowiedział ostro na wpis internetowy Pawła Silberta na temat przyszłości projektu budowy fabryki samochodów elektrycznych w Jaworznie. Borys Budka ostro skomentował wpis...

XVIII Zlot Food Trucków na Rynku w Jaworznie już w ten weekend

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców i gości na kolejny Zlot Food Trucków, który odbędzie się na jaworznickim Rynku! Nie przegapcie okazji, aby cieszyć się wspólnym...

Centrum Kulturalno-Społeczne w Ciężkowicach otwarte

W Jaworznie Ciężkowicach otwarto Centrum Kulturalno-Społecznego im. Mirosława Ciołczyka. Koszt inwestycji wyniósł około 5,5 mln zł. Centrum Kulturalno-Społeczne swoją siedzibę znalazło budynku dawnej noclegowni, który...