Categories: News

Stoły konferencyjne – jak wybrać najlepszy?

Sala konferencyjna w każdej firmie jest prawdziwym centrum dowodzenia. To tutaj zapadają najważniejsze decyzje, prowadzone są negocjacje, odbywają się rozmowy biznesowe. Sercem takiego pomieszczenia jest stół konferencyjny. Wybór odpowiedniego to spore wyzwanie, dlatego warto wiedzieć, na co szczególnie należy zwrócić uwagę.

Wygoda, ale też prestiż

Nie jest żadnym zaskoczeniem stwierdzenie, że porządne stoły konferencyjne powinny być wygodne. To rzeczywiście istotny aspekt, ale coraz częściej zwraca się uwagę na ich estetykę. Nie tylko po to, by stół dobrze komponował się z całą salą i zapewniał schludny wygląd, ale dlatego żeby stanowił wartość dodaną dla wizerunku firmy. Idealnie dobrany mebel wzmacnia jej pozytywne postrzeganie w oczach gości czy partnerów biznesowych. Za jego pomocą można też dobrze kreować charakter prowadzonej przez nas działalności. Elegancki, zdobiony mebel wykonany z wartościowych surowców, idealnie będzie pasował do firm stawiających na kontakt z klientami z branży finansowej. Natomiast mebel designerski, o nietypowym wyglądzie, trafnie wpasuje się w wystrój wnętrz firm ze sfery kreatywnej.

Jak określić wielkość stołu?

Stół konferencyjny powinien umożliwiać swobodną pracę i prowadzenie dyskusji. Dlatego przyjmuje się, że skuteczną miarą jego wysokości jest możliwość komfortowego przeglądania dokumentów czy korzystania z laptopów. Zazwyczaj jest to około 75 centymetrów. Jak natomiast wyznaczyć przestrzeń potrzebną do wykonywania pracy? Najczęściej na jedno miejsce dla osoby siedzącej przy stole potrzebne jest około 70 cm szerokości. Warto jednak pamiętać, że niezależnie od przyjętych standardów stoły konferencyjne wymagają dostosowania do układu pomieszczenia. Przed dokonaniem zakupu warto więc dokładnie zmierzyć pokój, w którym w przyszłości stanie stół i sprawdzić, czy nie będzie on przytłaczający bądź czy nie zaburzy funkcjonalności i swobody poruszania się w pomieszczeniu.

Modułowość stołów konferencyjnych

Jeżeli cenimy elastyczność i chcemy mieć możliwość zmiany, warto rozważyć zakup stołu rozkładanego, który można odpowiednio konfigurować. Takie rozwiązanie to gwarancja bezpieczeństwa na wypadek remontu w firmie czy zmiany aranżacji wnętrza. W dodatku pozwala na różne ustawienie stołu w zależności od potrzeb. 

Ważne są detale

Najczęściej blat stołu konferencyjnego jest błyszczący lub drewniany. Ciekawym pomysłem może być też nadanie mu indywidualnego rysu np. poprzez nadruk z logiem firmy. Aby zmniejszyć optyczną wagę konstrukcji, dobrym rozwiązaniem jest dodanie szklanych elementów. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest komfort użytkowania i ergonomia. Obecnie trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek szkolenie czy spotkanie bez użycia elektroniki. Dlatego warto zadbać, by w stole znajdowały się miejsca umożliwiające przełożenie kabli do laptopów czy sprzętu audiowizualnego. Osobną kwestią pozostają z pozoru mało istotne nogi od stołu. Powinny być stabilne i odpowiednio rozłożone, tak aby nie przeszkadzały użytkownikom. Jeżeli cenimy oryginalność możemy pokusić się też o ich zamienniki np. dekoracyjną płytę czy metalowy stelaż.

Wypadkowa kilku czynników

Łatwo zauważyć, że dobre stoły konferencyjne łącza w sobie wiele elementów: od wygody użytkowania po kwestie estetyki. Porządkując temat, można określić zestaw najważniejszych cech, na które warto zwrócić uwagę:

  • odpowiedni rozmiar
  • design zgodny z aranżacją sali konferencyjnej i wizerunkiem firmy,
  • dostosowanie do układu pomieszczenia,
  • konfiguracja ustawień (modułowość),
  • ergonomika (możliwość łatwego podpięcia sprzętu elektronicznego),
  • oryginalne dodatki (nadruki, nietypowy materiał wykonania).

Zakup na lata

Stół konferencyjny to z reguły jednorazowy wydatek, którego dokonujemy na wiele lat. Warto zadbać, by była to przemyślana inwestycja. Dobrze zaprojektowana i wyposażona sala konferencyjna może stać się wizytówka firmy, na podstawie której klienci i partnerzy biznesowi będą oceniać jej wartość i nasz profesjonalizm. A stoły konferencyjne zawsze będą kluczowym elementem takiego pomieszczenia.

 

Redakcja jaw.pl

Redakcja portalu jaw.pl jest do Państwa dyspozycji. Podejmujemy każdy temat związany z życiem miasta Jaworzna oraz z Państwa problemami. Polecamy również usługi promocyjne i reklamowe na terenie miasta Jaworzno.

Recent Posts

Ministerstwo Infrastruktury o planach związanych a autostradą A4. Od 2027 roku przejazdy mają być darmowe

Ministerstwo Infrastruktury potwierdziło, iż nie zamierza przedłużać umowy z obecnym zarządcą odcinka autostrady A4 Kraków…

19 minut ago

Motoserce biło na Rynku

XVI Edycja Motoserca odbyła się w sobotę 18 maja na jaworznickim Rynku. [gallery size="full" columns="1"…

3 godziny ago

„Rolkuj po nadzieję”, czyli pasjonaci rolkowania w akcji

"Rolkuj po nadzieję", czyli akcja zorganizowana przez jaworznickie Hospicjum Homo-Homini im. św. Brata Alberta odbyła…

4 godziny ago

PKM Jaworzno – zmiana rozkładu jazdy 19 maja 2024

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie informuje o zmianie rozkładu jazdy autobusów przewoźnika 19 maja. Zmiana…

6 godzin ago

Jaworzno mało znane – Porzucone nagrobki

W dzisiejszym odcinku wybieramy się do zakątka niemal zupełnie nieznanego, ukrytego pomiędzy Długoszynem i Dąbrową…

6 godzin ago

Zmiana organizacji ruchu na ul. Podwale 18 maja

18 maja na ul. Podwale, w okolicy skrzyżowania z ul. św. Wojciecha, będą prowadzone gwarancyjne…

17 godzin ago