Wypadki drogowe, kradzieże, pobicia, interwencje publiczne i domowe, to codzienna ciężka służba jaworznickich stróżów prawa. Przedstawiamy wybrane zdarzenia z ubiegłego tygodnia.

REKLAMA

23.07.2018 r.

Do komendy policji zgłosił się 32-letni mysłowiczanin i powiadomił o kradzieży portfela. Zgłaszający stwierdził, że do kradzieży doszło na terenie plebani. Łupem złodzieja padły pieniądze oraz karta bankomatowa. Sprawę wyjaśnia wydział kryminalny.

23.07.2018 r.

Wieczorem zgłoszone zostało włamanie do altanki ogródków działkowych przy ulicy Podwale. Nieznany sprawca dostał się do środka altanki i skradł głośnik bezprzewodowy oraz alkohol. 65-letni właściciel działki starty określił na 500 złotych.

24.07.2018 r.

79-letni mieszkaniec ulicy Gagarina powiadomił dyżurnego, że dwóch mężczyzn najprawdopodobniej narodowości romskiej okradło go w jego mieszkaniu. Sprawcy wykorzystali niezamknięte mieszkanie i ze środka skradli dokumenty osobiste, biżuterię złotą oraz pieniądze. Pokrzywdzony straty oszacował na 1,2 złotych.

25.07.2018 r.

Po południu policjanci zostali wezwani do sklepu przy ulicy Grunwaldzkiej. Na miejscu okazało się, że ochrona zatrzymała 53-letnią jaworzniankę, która zamieniała na produktach tzw. kody kreskowe z ceną, tym samym celowo zaniżając cenę towaru. Kobieta będzie teraz odpowiadać próbę oszustwa.

26.07.2018 r.

Przed południem dyżurny jaworznickiej policji został poinformowany o przywłaszczeniu telefonu komórkowego. Nieznany sprawca zabrał pozostawiony na jednej ze stacji paliw telefon komórkowy marki Sony Xperia. 50-letnia właścicielka urządzenia straty oszacowała na 550 złotych.

26.07.2018 r.

Kwadrans po 16-tej zgłoszone zostało włamanie do garażu w dzielnicy Dąbrowa Narodowa. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawca wyłamał drzwi wejściowe i po wejściu do środka skradł koła samochodowe, podnośnik hydrauliczny oraz zestaw narzędzi. 57-letni zgłaszający straty w tym przypadku oszacował na 3 tys. złotych.

26.07.2018 r.

Wieczorem na ulicy Długosza policjanci prewencji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę skutera. Badanie alkomatem 40-letniego jaworznianina wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

28.07.2018 r.

W nocy na ulicy grunwaldzkiej policyjni wywiadowcy zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwym kierował samochodem audi. Kierowca został poddany badaniu alkomatem, gdzie uzyskano wynik 1,7 promila. Czynności prowadzi wydział dochodzeniowo-śledczy.

28.07.2018 r.

Przed północą zgłoszone zostało włamanie do mieszkania na parterze przy ulicy Wilczej. Sprawca wykorzystał uchylone okno w pokoju i po wejściu do środka skradł biżuterię złotą. Powstałe straty zostały określone na 1,5 tys. złotych. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

KMP Policja Jaworzno

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki