Letni Festiwal Rocka to cykl koncertów muzycznych przeznaczonych dla fanów mocnego brzmienia.  W niedzielne popołudnie na Plantach odbył się finałowy koncert.

REKLAMA

Cykl koncertów w okresie wakacyjnym zjednało sobie fanów.  Tym razem na Plantach w Śródmieściu pod szyldem „Aktywne Dzielnice” jaworznianie mogli wysłuchać trzech zespołów muzycznych – Magga, Odwilż oraz Helolove. Kto pamięta jeszcze pierwszą edycję programu X-Factor ten rozpoznał wokalistkę zespołu Helolove – Agę Szulc. Zespół wykonał własne utwory, które można zaliczyć do gatunku elektro-pop.

JG

„Popołudnie kultury” – PLANTY 19 sierpnia br. – Finał Letniego Festiwalu Rocka.
Podczas II edycji Letniego Festiwalu Rocka zaprezentowało się 17 kapel z całej Polski. Koncert inaugurujący tej edycji, odbył się na plantach 15 lipca w ramach „popołudnia kultury”, później kolejno w każdą niedzielę koncerty odbywały się w Klubie Relax, siedzibie eM Band Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna, która jest organizatorem.
Finałowy koncert również odbył się na plantach.

Aktualnie, po zakończeniu prezentacji poszczególnych zespołów, trwa jeszcze internetow głosowanie na zwycięzcę Letniego Festiwalu Rocka.
Głos można oddać mailowo. Link do głosowania można znaleźć na profilu oraz stronie
internetowej Klubu Relax (klubrelax.jaworzno.pl).

Link do głosowania: https://goo.gl/forms/AjztTROi55gOGMvX2

Kapela, która zbierze największą ilość głosów zagra podczas 5 ProRock Festiwal, który
planowany jest na kwiecień.

19 sierpnia usłyszeliśmy 3 konkursowe kapele: Magaa, Odwilż oraz Helolove.

Magaa – siedmioosobowy skład, którego muzyka łączy wiele stylów i gatunków
muzycznych; od rocka poprzez blues do funky.
Początkowo nosili nazwę Niby Nic, jednak późniejszym okresie kapela przybrała nazwę
Magaa. Założycielem zespołu jest fascynat motocykli, zespół grał na wielu motosercach,
wspierając przy tym ogólnopolską kampanię zbiórki krwi. Zespół jest w trakcie nagrywania EP , która jest zapowiedzią nadchodzącej płyty .

Odwilż – Zespół Odwilż rozpoczął działalność w styczniu 2017 roku w Praszce. Od samego początku jego skład tworzą: Michał Jędryszek – śpiew, gitara, Bartłomiej Polniak – gitara basowa, Maciej Śliwiński – perkusja. Zespół wykonuje autorską muzykę rock’n’rollową w języku polskim. Jest autorem dwóch teledysków do utworów Czas i Deszcz.

Helolove – Helolove to elektropopowy projekt finalistiki pierwszej polskiej edycji
programu X-Factor.

Zespół został założony przez grupę przyjaciół w 2016 roku.
Wychowywaliśmy się razem i wzajemnie kształtowaliśmy swoje życie – poglądy, fascynacje, gusta. Helolove stał się więc wypadkową naszych osobowości i tego, co nas na obecną chwilę w życiu spotyka i inspiruje – zapewniają muzycy.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki