REKLAMA

Zanim odpowiemy na pytanie tytułowe, warto wyjaśnić czym właściwie są stelaże podtynkowe. Jest to nic innego jak specjalna instalacja montowana w ścianie, która ma na celu ukrycie sprzętów łazienkowych, a te jak wiemy z reguły nie prezentują się najlepiej. Poza walorami estetycznymi, rozwiązanie to jest bardzo praktyczne ze względu na oszczędność miejsca oraz lepszą organizację przestrzeni. Biorąc pod uwagę powyższe można stwierdzić, że obecnie ubikacja wyposażona w system podtynkowy to już standard.

Kompatybilność stelaży i przycisków

Wybór przycisku będzie w dużej mierze związany z tym, jakie rodzaje mamy do wyboru i jakie są nasze preferencje. Dostępne są typy systemów podtynkowych pochodzących od licznych producentów. W niektórych przypadkach łączyć można wyłącznie produkty tej samej marki. Zawsze jednak należy wziąć pod uwagę rodzaj przycisku.

Wyróżnia się tutaj głównie:

• Przyciski pneumatyczne
• Przyciski elektroniczne

Systemy pneumatyczne są znane i stosowane od dawna. Jest to prosty mechanizm oparty na sprężonym powietrzu, które unosi zawór odpowiedzialny za spłukiwanie. Jeśli szukasz niezawodnego rozwiązania bez zbędnych udziwnień, powinieneś zdecydować się na tą opcję.
Bardziej nowoczesne, elektroniczne przyciski działają na zasadzie czujnika. Skonstruowane z myślą o wygodzie konsumenta, wykrywają obecność podczas korzystania z ubikacji, a następnie automatycznie aktywują spłuczkę. Niestety, takie udogodnienie wymaga również doprowadzenia prądu do układu, co czasem może stanowić problem.

Oprócz tradycyjnych rozwiązań można spróbować czegoś mniej konwencjonalnego. Na rynku dostępne są przyciski o różnych, dodatkowych opcjach. Można w nie wliczyć między innymi przełączanie pomiędzy systemem elektronicznym, a pneumatycznym czy zmianę lokalizacji przycisku.

Czym kierować się przy wyborze stylu przycisku do systemu podtynkowego?

Każdy ma swój unikalny zmysł estetyki. Zrozumiałe jest, że łazienki w poszczególnych domach będą znacząco różnić się w zależności od indywidualnych potrzeb czy środków finansowych. Nie można zapominać jednak o wystroju, który podyktowany jest gustem danej osoby. To do ciebie należy wybór pomiędzy klasyczną ubikacją z kafelkami, minimalistycznym wnętrzem pełnym geometrycznych kształtów, a czymś bardziej awangardowym, jak toaleta przyozdobiona drewnem.

Przyciski do systemów podtynkowych można znaleźć w różnych wersjach, wykonanych z równie różnych materiałów – to jednocześnie wpływa na same ceny. Zaczynając od najdroższych i jednocześnie najbardziej efektownych egzemplarzy, można wymienić:

Oprócz długości gwarancji powinno wziąć się pod uwagę szczegóły takie jak tekstura, design i ogólna jakość. Chrom świetnie pasuje do reszty wyposażenia łazienki, dlatego zawsze jest bezpiecznym wyborem. Alternatywnie, przyciski szklane oraz plastikowe dostępne są w wielu kolorach, łatwo jest zatem dobrać je do swojego ulubionego wystroju.

Sprawdzone oferty – na jakie przycisk podtynkowe się zdecydować?

Tak niepozorne urządzenie jak przycisk do stelaża podtynkowego może wydawać się drobnym, mało znaczącym szczegółem wśród innych sprzętów w łazience. Wygoda przy użytkowaniu toalety zależy jednak od nich w bardzo dużej mierze, dlatego więc dobrze jest zastanowić się jaki produkt faktycznie spełni Twoje oczekiwania.

Najbardziej popularne przyciski podtynkowe:

• Przycisk Pilot Szkło Azure (https://www.bridom.pl/przycisk-pilot-szklo-azure)
• Przycisk Link Pure Biały Z Powłoką Silver Protect (https://www.bridom.pl/przycisk-link-pure-bialy-z-powloka-silver-protect)

Solidy, stylowy przycisk wart jest swojej ceny. Można również wyczekiwać promocji, które stanowią prawdziwe okazje. Zobacz przyciski podtynkowe w Bridom.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki